MSH publikon të dhënat e COVID-19/ 11 raste të reja, asnjë humbje jete

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar mbi bilancin e COVID-19 në vend.

Gjatë 24 orëve të fundit raportohen për 11 raste të reja dhe asnjë humbj jete.

Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 3 pacient. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Ndërkohë janë shëruar 14 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,472 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i MSH:

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 464 testime, 11 qytetar të infektuar, nuk ka asnjë humbje jete dhe 14 të shëruar në 24 orët e fundit

26 Janar 2023 – Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj viruseve gjatë sezonit të dimrit.

Vaksinimi anticovid dhe i gripit kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin. Vaksinat reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë të lartë hospitalizimet dhe fatalitetet.

Ju informojmë për situatën e Covid19 në 24 orët e fundit: Janë kryer 464 testime, nga të cilët kanë rezultat pozitivë me COVID19, 11 qytetarë, në Bashkitë:

3 në Tiranë, nga 1 qytetarë në Himarë, Sarandë.

Janë 133 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 3 pacient. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 14 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,472 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 26 Janar 2023)

Raste të reja ditore 5
Të shëruar në 24 orë 14
Të shtruar në spitale 3
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 383

Lexo edhe :  Arsyet pse portokallet nuk duhet t’i ndani kurrë nga përditshmëria jua

Testime totale 2,029,256
Raste pozitive 333,201
Raste të shëruara 329,472
Raste Aktive 133
Humbje jete 3,596

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 104
Fier 13
Vlorë 9
Lezhë. 2
Gjirokastër. 2
Berat. 1
Shkodër 1
Korçë. 1

Të fundit

Diplomohen 32 oficerë të Policisë Gjyqësore, Ambasada Amerikane zbardh detajet

Janë diplomuar 32 oficerë të Policisë Gjyqësore që u trajnuar nga ekipi ligjzbatues i Ambasadës së SHBA në kursin për hetimin...

Basha: PD do të dorëzojë në Kuvend amendamente për të mbështetur SPAK

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferencë për mediat bëri me dije se do të dorëzojnë në Kuvend amendamentet për të mbështetur...

I fituar nga vetëm 65 persona, Kate Middleton nderohet me titullin më e lartë mbretëror

Anëtarja e parë e familjes mbretërore që iu dha titulli më i lartë shoqëruese e nderit u bë Princesha e Uellsit, Kate Middleton. Një titull të cilin e...

Balla në Emiratet e Bashkuara, takohet me liderët politikë, zbardhen temat e diskutimeve

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka vizituar Emiratet e Bashkuara ku ka zhvilluar një takim me liderët politikë në vend. Përmes një postimi në rrjetet...

Vala e të nxehtit godet këtë vend, nuk do ta besoni sa shënojnë temperaturat

Filipinet po përballen me një valë ekstreme të të nxehtit, me autoritetet që kanë këshilluar qytetarët që të mos dalin jashtë “Është kaq nxehtë sa...

Lajme të tjera

Web TV