Real Madrid dhe Atletico takohen në çerekfinalen e Kupës së Mbretit, formacionet zyrtare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Real Madridi dhe Atletico Madridi takohen në Santiago Bernabeu për ta zhvilluar të ashtuquajturin ‘El Derbi Madrileno’ në kuadër të fazës çerekfinale të Kupës së Mbretit.

Skuadra fituese do të vazhdojë në gjysmëfinale të Copa del Rey, ku tashmë janë kualifikuar Barcelona dhe Osasuna.

Strategët Carlo Ancelotti dhe Diego Simeone i kanë caktuar taktikat e tyre dhe i kanë zgjedhur lojtarët që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.


Formacioni startues i Real Madridit: Courtois; Nacho, Militao, Rudiger, Mendy; Modric, Camavinga, Kroos; Valverde, Benzema, Vini Jr.

Formacioni startues i Atletico Madridit: Oblak; Molina, Savic, Hermoso, Reinildo; Correa, Koke, De Paul, Lemar; Morata, Griezmann.


Valencia dhe Athletic Bilbao janë dy skuadrat tjera që luftojnë për një vend në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit.

Të fundit

Berisha ka shitur gjithë listën tek Ilir Meta/j, duke e trajtuar si pasardhës të tij

Nga Mero Baze Publikimi i listave për këshillat bashkiakë, bëri të qartë se mes Sali Berishës dhe Ilir Metës/aj, ka...

Artisti i huaj promovon çiftelinë: Më ndryshoi mënyrën se si unë mendoj për muzikën

Nuk janë të pakta rastet kur kultura shqiptare promovohet nga të huajt. Njësoj ka ndodhur edhe me instrumentin e çiftelisë, e cila është promovuar...

Renis Gjoka flet për planet e zgjerimit të familjes: Do bëhem baba për herë të dytë!

Këngëtari Renis Gjoka do bëhet sërish baba i një vajze. Rokeri ka zbuluar se foshnja pritet të vijë në jetë së shpejti dhe do...

Vdekja e kenianes/ Mamaja: Askush nuk më ka informuar për ecurinë e hetimeve

Dua drejtësi për Joy-n,”-kjo është thirrja që përsërit e ëma e të ndjerës Joy Abongo, Ruth. Në një intervistë të dhënë për emisionin “Pa...

Kosova tenton fitoren e parë ndaj Andorrës, formacionet zyrtare

Kosova luan sonte (20:45) takimin e dytë eliminator të Euro 2024. Dardanët e nisën fushatën e tyre drejt Gjermanisë me një barazim 1-1 në...

Lajme të tjera

Web TV