100 lojtarët më të mirë të vitit sipas The Guardian, dominim i qartë i Real Madridit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Edicioni britanik i The Guardian publikon çdo vit 100 futbollistët më të mirë që janë shfaqur në fushat e blerta në mënyrën më të mirë të mundshme.

Në dhjetëshen e parë përfshihen Lionel Messi (PSG), Kylian Mbappe (PSG), Karim Benzema (Madrid), Erling Haaland (City), Luka Modric (Madrid), Kevin De Bruyne (Man City ), Robert Lewandowski (Barcelona), Vinicius Junior (Madrid), Thibaut Courtois (Madrid) dhe Mohamed Salah (Liverpool).

Lojtarët e Real Madridit kanë përfaqësimin më të madh me 11 lojtarë

Madrid (11 lojtarë) : 3 Benzema, 5 Modric, 8 Vinicius, 9 Courtois, 18 Valverde, 39 Kroos, 42 Alaba, 45 Tchuameni, 56 Rudiger, 67 Militao, 93 Rodrigo.

Liverpool (9) : 10 Salah, 27 Van Dijk, 34 Alisson, 50 Gakpo, 59 Diaz, 60 Trent, 77 Fabinho, 82 Nunez, 97 Robertson.

Bayern (8) : Mane 11, Musiala 25, Kimmich 41, Davies 64, Upamecano 86, Neuer 91, Gnabry 95, Sane 98.

PSG (5) : 1 Messi, 2 Mbappe, 12 Neymar, 16 Hakimi, 65 Marquinhos.

Barcelona (5) : 7 Lewandowski, 19 Pedri, 37 Gavi, 69 Dembele, 89 De Jong.

Tottenham Hotspur (5) : 13 Kane, 26 Son, 61 Richarlison, 72 Romero, 76 Lloris.

United (5) : 15 Casemiro, 28 Fernandes, 58 Rashford, 81 Martinez, 85 Varane.

AC Milan (5) : 23 Leau, 30 Giroud, 46 Theo, 74 Maniac, 96 Tonali.

Chelsea (4) : 63 Ziyech, 75 Silva, 80 Koulibaly, 94 James.

Arsenal (3) : 22 Saka, 35 Odegaard, 62 Jesus

Inter (3) : 68 Brozovic, 70 Lautaro, 73 Barella.

Atlético (2) : 17 Griezmann, 48 De Paul.

Juventus (2) : 38 Di Maria, 66 Vlahovic.

Ndarja e ligës është si më poshtë: Premier League 43 lojtarë, La Liga 19 lojtarë, Seria A 14 lojtarë, Bundesliga  11 lojtarë dhe Ligue 1  6 lojtarë.

Të fundit

Rrëmbimi dhe vrasja Jan Prengës/ Burg përjetë kopshtarit Festim Bexhdilit

Festim Bexhdili, ish kopshtar i Kompleksit ‘Golden’ do të mbetet në burg përjetë. Gjykata e Posaçme e Apelit për...

Mes arrestit të Putinit dhe arrestit të Berishës ka lidhje

Nga Frrok Cupi Cilat janë lidhjet mes tyre? Janë disa, disa minore e disa thuajse njësoj mes të ‘madhit’ e të ‘voglit’. Lidhja kryesore, se Putin...

E rëndë/ Ndërron jetë në moshë të re ylli i TikTok-ut, dyshohet se…

Vdes në moshën 30-vjeçare ylli i TikTok-ut dhe nëna e dy fëmijëve, Jehane Thomas. Thomas vdiq tragjikisht të premten dhe lajmi vjen pak ditë pasi...

1 vit hetime për 119 kg kokainë tek “Bana King” , lirohet nga burgu Marson Murataj

Elton Qyno Gjykata e Tiranës, ka liruar nga qelia Marson Murataj, menaxherin e kompanisë “Bana King”, i arrestuar një vit më parë për prezencën e...

U la jashtë zgjedhjeve nga KAS/ Berisha merr vendimin urgjent, zbardhet DOKUMENTI

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për të lënë jashtë zgjedhje lokale të 14 majit kanidatët e primareve.

Lajme të tjera

Web TV