Paralajmërimi/ Putini ka nisur rekrutimet, po përgatit një sulm të ri ndaj Ukrainës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti rus, Vladimir Putin duket se po përgatit një sulm të ri ndaj Ukrainës.

Mediat  e huaja shkruajnë se sulmi mund të fillojë në shkurt-mars.

Bloomberg duke cituar burime të Kremlinit, thekson se një vale e re rekrutimi mund të fillojë në pranverë.

Putini ende beson se forcat më të mëdha dhe gatishmëria për viktima të konsiderueshme do t’i mundësojnë atij të fitojë, thanë burimet e agjencisë.

Sakaq Putini do të kërkojë të tregojë se ushtria ruse mund të rifitojë iniciativën pas disa muajsh pengesa për të rënë dakord për një armëpushim që do t’i lejonte Rusisë të ruajë kontrollin mbi territoret që ajo ka pushtuar.

Të fundit

Renis Gjoka flet për planet e zgjerimit të familjes: Do bëhem baba për herë të dytë!

Këngëtari Renis Gjoka do bëhet sërish baba i një vajze. Rokeri ka zbuluar se foshnja pritet të vijë në...

Vdekja e kenianes/ Mamaja: Askush nuk më ka informuar për ecurinë e hetimeve

Dua drejtësi për Joy-n,”-kjo është thirrja që përsërit e ëma e të ndjerës Joy Abongo, Ruth. Në një intervistë të dhënë për emisionin “Pa...

Kosova tenton fitoren e parë ndaj Andorrës, formacionet zyrtare

Kosova luan sonte (20:45) takimin e dytë eliminator të Euro 2024. Dardanët e nisën fushatën e tyre drejt Gjermanisë me një barazim 1-1 në...

Berisha prezanton Lefter Maliqin: Ndër qeveritarët më të përkushtuar të Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka prezantuar pasditen e kësaj të marte Lefter Maliqin, si kandidat i koalicionit që ai ka me Ilir Metën, për Bashkinë...

Protestat e dhunshme në Francë, mbyllet përkohësisht për çështje sigurie Kulla Eiffel

Protestat dhe grevat kundër reformave jopopullore të pensioneve pushtuan sërish Francën të martën, për këtë arsye ditën e sotme autoritetet  morën vendimin për të...

Lajme të tjera

Web TV