Shpërndante drogë, arrestohet shqiptari në Britani: Po punoja për të shlyer borxhet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një shqiptar është arrestuar në Britaninë e Madhe, pasi është kapur me drogë në makinë.

Bëhet fjalë për 31-vjeçarin Eljo Agalliu, i cili ra në prangat e policisë britanike në qytetin Hartlepool, gjatë një kontrolli rutinë në makinë, ku iu gjet një sasi e konsiderueshme droge me vlerë 28 mijë euro.

Ai ka pranuar në gjykatë se punonte si korrier për shpërndarjen e lëndëve narkotike, në mënyrë që të shlyente borxhin prej 10 mijë eurosh që i kishte një grupi kriminal.

Pas dëgjimit të palëve, gjykatësi britanik ka vendosur ta dënojë me 8 muaj burg, dhe dëbim në Shqipëri, sapo të përfundojë vuajtjen e dënimit.

Të fundit

Kosova tenton fitoren e parë ndaj Andorrës, formacionet zyrtare

Kosova luan sonte (20:45) takimin e dytë eliminator të Euro 2024. Dardanët e nisën fushatën e tyre drejt Gjermanisë...

Berisha prezanton Lefter Maliqin: Ndër qeveritarët më të përkushtuar të Shqipërisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka prezantuar pasditen e kësaj të marte Lefter Maliqin, si kandidat i koalicionit që ai ka me Ilir Metën, për Bashkinë...

Protestat e dhunshme në Francë, mbyllet përkohësisht për çështje sigurie Kulla Eiffel

Protestat dhe grevat kundër reformave jopopullore të pensioneve pushtuan sërish Francën të martën, për këtë arsye ditën e sotme autoritetet  morën vendimin për të...

Kim dëshiron që Koreja e Veriut të prodhojë më shumë materiale bërthamore për bomba

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un bëri thirrje që vendi i tij të zgjerojë prodhimin e “materialeve bërthamore të shkallës së armëve”...

“Jam e shokuar”, Bora Zemani: Sulmi ndaj TCH është një këmbanë e fortë alarmi!

Moderatorja Bora Zemani ka reaguar për sulmin e ndodhur në Top Channel, ku mbeti i vrarë roja i televizionit Pal Kola. Përmes një postimi në...

Lajme të tjera

Web TV