test

Vëllezërit ishin artistë të Ansamblit/ Çfarë e shtyu 80-vjeçarin drejt krimit të dyfishtë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një krim i rëndë në familje, tronditi Gramshin pasditen e sotme ku Xhevit Sinani, 80-vjeç, vrau gruan dhe vëllanë e tij me sëpatë.

Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Tërvol të Gramshit. Fillimisht ai qëlloi të shoqen, Zegjine Sinani në banesën e tij dhe më pas ndoqi të vëllanë, Shaqir Sinani dhe e masakroi në vreshtat e rushit.

Për krimin e dyfishtë, Xhevit Sinani lajmëroi fëmijët e tij dhe më pas u arratis nga vendi i krimit. Por, pak minuta më vonë, u arrestua nga policia.

Fqinjët të familjes Sinani kanë folur për mediat, duke treguar se në zonë njiheshin si familje e qetë dhe pa probleme.

Viktima, vëllai i autorit ishte artist pasi ka qenë pjesë e Ansamblit të Gramshit.

Fqinjët Sabri dhe Vera Kurti tregojnë për EuroNeës se janë tronditur kur mësuan ngjarjen.

 

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV