Dalin pamjet/ Si u sulmua me çekiç bashkëshorti i Nancy Pelosit në San Françisko (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjykata e Lartë e San Franciskos ka publikuar të premten pamjet ku shihet sesi u sulmua me çekiç ndaj Paul Pelosit, bashkëshorti i Nancy Pelosit tetorin e kaluar.

Ngjarja është filmuar nga kamerat trupore të efektivëve të policisë. Në video shihen oficerët që arrijnë në derën e përparme të rezidencës së Pelosit në San Francisko dhe trokasin në derë.

Pas hapjes së derës mund të shihet Paul Pelosi që përplaset fizikisht me një person me çekiç.

Policia i kërkon të dyshuarit të hedhë çekiçin, por ai arrin të godasë Pelosin në kokë. Më pas policia futet në banesë dhe e arreston.

David DePape hyri me dhunë në banesën e Kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA, Nancy Pelosi në Kaliforni më 28 tetor dhe dhunoi bashkëshortin e saj, Paul.

Autori më pas ka pohuar përballë autoriteteve se synimi i tij ishte të dëmtonte zyrtaren.

Aktualisht mbi 42-vjeçarin rëndojnë një sërë akuzash, që përfshijnë cenim i pronës private, tentativë për vrasje, tentativë për rrëmbim dhe plagosje të personit me paramendim.

Të fundit

Masat ndaj të dyshuarve për Inceneratorin e Tiranës, sot seanca për 15 urdhër-arrestet

Ka nisur në Gjykatën e Posaçme masa ndaj të dyshuarve si të përfshirë në Inceneratorin e Tiranës, prej të...

Keni probleme me kujtesën? Provoni këto dy përbërës dhe rezultati do t’iu lërë pa fjalë

Të dy këto përbërës natyralë janë fantastike për shëndetin e trurit, zemrën por dhe probleme të tjera shëndetësore. Arrat dhe rozmarina përbëjnë recetën ideale të...

Deklarim të rremë të pasurisë, Prokuroria e Durrësit dërgon në gjyq ish-prokurorin

Prokuroria e Durrësit përfundon hetimet dhe dërgon në gjyq ish-prokurorin Petrit Fusha, i hetuar për deklarim të rremë të pasurisë. Ish-prokurori akuzohet për “Refuzim...

Çfarë do të ndodhë në seancën e të enjtes në Kuvend?

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot grupin parlamentar të Partisë Socialiste. Në mbledhje u diskutua për agjendën e seancës të së enjtes. Mësohet se të...

33-vjetori e gjen PD-në të përçarë/ As festa nuk i bashkon “të djathtët”

Sot shënohen 33 vjet që nga themelimi i Partisë Demokratike, partia e parë e djathtë, e krijuar pas pluralizimit në vendin tonë. Megjithatë, ky përvjetor...

Lajme të tjera

Web TV