test

“Gruan e torturova”, ndryshon dëshminë autori i vrasjes në Gramsh: Vëllai nuk vuajti

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Gruan e torturova dhe e mbyta. Vuajti shumë, e godita dhe me sëpatë. Vëllai nuk vuajti”. Kjo është dëshmia që Xhevit Sinani ka dhënë në policinë e Elbasanit, pasi pasditen e së premtes i mori jetën bashkëshortes dhe të vëllait në fshatin Tërvol të Gramshit.

Burime bëjnë të ditur se 80-vjeçari ka dhënë dëshmi kontradiktore dhe pritet që t’i nënshtrohet një ekspertize, pasi i moshuari ka shfaqur probleme të shëndetit mendor. Ngjarja ka shokuar banorët e zonës.

“ I njohim si familje te respektuara. Gjendja ekonomike mesatare. Jemi pa fjalë. “

Kryeplaku thotë se mes tyre nuk ka pasur asnjëherë konflikte.

“Konflikte nuk kishin shkonim mirë.”

Shaqir Sinanit jetonte vetëm. I afërmi i tij tregon se nuk kishte probleme me të vëllain që i mori jetën.

Krimi i dyfishtë ndodhi rreth orës 14.30 të së premtes në fshatin Tërvol të Gramshit. 80-vjeçari vrau fillimisht bashkëshorten, Zeqinenë, duke e goditur në banesën e tyre me sëpatë. Më pas është nisur drejt shtëpisë së të vëllait që ndodhet 1 km larg. Në sherr e sipër me këtë të fundit, 80-vjeçari e ka goditur me sëpatë, duke e lënë të vdekur në vend. Pas ngjarjes, Xhevit Sinani ka telefonuar djalin, të cilit i ka thënë se kishte vrarë nënën dhe xhaxhain. Autori u arrestua nga policia në banesën e tij.

Të fundit

Hotelet në informalitet/ 2.3 mln turistë në 4 muaj, vetëm 13% të deklaruar

Më shumë të huaj që vizitojnë vendin tonë po flenë në strukturat akomoduese. Të dhënat e fundit të INSTAT,...

Ngriti skemë mashtruese me TVSH/ Ja sa vite burg do të vuajë 46-vjeçari Erion Berberi

Gjykata e Sarandës ka dënuar me 6 vjet heqje lirie 46-vjeçarin nga Tirana, Erion Berberi. Vendimi është dhënë 4 ditë më parë nga Gjyqtari Mikel...

Shpallet qeni më i ‘shëmtuar’ në botë, ja shpërblimi që mori pronarja

Një qen në SHBA është titulluar si më i shëmtuari në botë. “Wild Thang” që është 8 vjeç e ka fituar garën për Qenin më...

Tri zakone të praktikuara nga çiftet më të lumtura

Shumë çifte që janë të zënë bëhen të pakënaqur dhe të largët, sepse çdo gjë tjetër ka përparësi mbi marrëdhënien e tyre. Ata shpesh humbasin...

Kapen me sasi të madhe droge dhe armë, arrestohen 4 shqiptarë dhe 1 italian

Një 41-vjeçar italian dhe 4 shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane e Barit, të gjithë përgjegjës për trafikim të lëndëve narkotike, tre prej shqiptarëve...

Lajme të tjera

Web TV