I vranë të birin 23-vjeç në Fier, trondit e ëma: S’ka drejtësi, janë shtyrë qëllimisht…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas kanë kaluar 3 vite e gjysmë nga vrasja e 23-vjeçarit Florian Selimi në fshatin Sulaj të Fierit, por ende nuk është vendosur drejtësia në vend për ngjarje. Vrasja ndodhi më 12 Gusht të vitit 2019, ku 23-vjeçari u gjet i vrarë me thikë në një kanal, në vendin e quajtur “Kthesa e Hamilit”.

Sot, nëna e Florian Selimit, Dukate Selimi, vijon të endet nëpër gjyqe për të birin, por edhe pse çështja ka shkuar për gjykim, ende nuk ka nisur procesi. Deri më tani janë shtyrë qëllimisht 10 seanca gjyqësore.

Florian Selimi u vra rreth orës 23:00, të dielën më datë 11 gusht. Mëngjesin e 12 gushtit, 23-vjeçari u gjet i pajetë i hedhur në kanal në fshatin Hamil, në vendin e quajtur “kthesa e Hamilit”. 23-vjeçari në vitin ishte arrestuar pasi kishte vjedhur dhe djegur një automjet në lagjen ’15 Tetori’ dhe kjo është një nga pistat ku po hetohet në lidhje me vrasjen e tij. Ndërkohë që të afërmit e Selimit kanë pretenduar se i ndjeri keqtrajtohej nga një efektiv policie, dhe për këtë arsye ja ka djegur makinën këtij të fundit.

Për vrasjen e tij u prangsën dhe më pas u liruan Kiri Merica dhe Sadri Selaci. Të rinjtë i kanë mohuar akuzat dhe janë shprehur se nuk janë ata personat që e kanë vrarë me thikë Selimin, që u gjet i hedhur në kanal.

Të fundit

“Ka një reflektim të madh për atë që ka ndodhur”/ Enno Bozdo: PD duhet të ndryshojë

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Enno Bozdo, ka komentuar situatën në Partinë Demokratike, pas rezultatit të zgjedhjeve vendore të...

Elon Musk rikthehet më i fuqishëm se kurrë, shpallet sërish personi më i pasur në botë

Elon Musk, CEO i Tesla, SpaceX dhe Twitter, rifitoi titullin e personit më të pasur në botë, duke tejkaluar CEO-n e modës luksoze franceze,...

Moti “ndryshon” stinë/ Meteorologia zbulon çfarë do të ndodhë me temperaturat gjatë verës

Jemi dëshmitarë të një pranvere mjaft jo-stabile dhe me pak rreze diellore në territoret tona, ndërsa trende të ngjashme parashihen edhe javët dhe muajt...

Dënohet me 30 vite burg aktori i njohur/ Ja akuza që rëndon mbi të

Aktori i njohur Danny Masterson, është dënuar me 30 vite burg. Ky i fundit u shpall fajtor për dy akuza për përdhunim, e sipas...

1 Qershori/ Berisha: Dita e më të dashurve tanë

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka uruar festën e 1 qershorit me një mesazh në facebook. “Të dashur miq, sot dita e fëmijëve, më...

Lajme të tjera

Web TV