Zeka trondit shqiptarët: 0.5% detaje janë zbuluar nga dosja e agjentit të FBI

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Milaim Zeka tha se vetëm 0,5% e detajeve janë zbuluara nga dosja e ish-agjentit të FBI-së Charles McGonigal, ku tashmë është kthyer kryefjalë e mediave pasi përmendet dhe emri i kryeministrit Edi Rama.

Në një intervistë për Euronews Albania, theksoi ndër të tjera se nga detajet do të tronditet Kosova dhe Shqipëria.

“Deri më tani kemi  takimet e kryeministrit dhe disa liderëve politikë, por ajo që dua të them është se në bazë të  bisedave që kam bërë me një gjeneral në SHBA, shumë i njohur në Ballkan, ai e konfirmon se 0,5% kanë dalë në opinion nga të gjitha hetimet që janë bërë dhe  janë duke u bërë rreth zyrtarit të FBI-së. Vajza e këtij diplomatit kishte kërkuar që të kryente praktikën në policinë e New York-t dhe agjenti i FBI-së i kishte favorizuar atë.

Këtu ka lind dhe dyshimi. Hetimet janë të thella, do të dalin skandalet para Gjykatës. Ish-agjenti i FBI-së, ka bërë disa shkelje ligjore, gjatë kohës që ka qenë në detyrë nuk ka raportuar për takimet e tij, për udhëtime e sponzorizuar dhe paratë se kush dhe kur ja kanë dhënë. Mendoj se ai ka qenë në një kohë të gjatë nën vëzhgim. Ka mundësi që e dashura e tij ka qenë në bashkëpunim me agjentët e FBI-së”- theksoi ai.

Të fundit

Françeska Murati në pritje të fëmijës së dytë, konfirmon lajmin në rrjetet sociale

Françeska Murati i dha sinjalet e para të pritjes së ëmbël vetëm pak ditë më parë, në një bisedë...

Sefa: Është krijuar një koalicion anti-SPAK, ja pse ka frikë Edi Rama

Avokati Indrit Sefa në studion e emisionit “Open” në News24 tha se sot kemi një koalicion anti-SPAK, dhe do e shikoni se pas dy...

Berisha: “Kush prek votën, duhet të lërë kokën”

Gjatë fjalës së mbajtur në tubimin qytetar, kryetari i PD-së Sali Berisha ka ftuar të gjithë shqiptarët që të ngrihen dhe të mos qëndrojnë...

“U bë forca ime”, ja kujt ia dedikon fitoren e “Ferma VIP” Dijonis Biba

Dijonis Biba u shpall mbrëmjen e djeshme fitues i edicionit të parë të “Ferma VIP”. Ai u shpall si më i preferuari i publikut...

Elgit Doda lancon këngën e re por ka një paralajmërim për fansat e tij

Këngëtari i mirënjohur Elgit Doda ka lancuar projektin e tij më të ri muzikor pak momente më herët i cili mban titullin “Ditë e...

Lajme të tjera

Web TV