Vrau gruan dhe të vëllanë, del para gjykatës 80 vjeçari Xhevit Sinani

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

80 vjeçari që vrau gruan e tij dhe të vëllanë me sëpatë në Gramsh më 27 janar ka dalë sot para gjykatës së Elbasanit për tu njohur me masën e sigurisë.

Fillimisht 80-vjeçari ka vrarë bashkëshorten e tij 84-vjeçare Zeqinen në ambjentet e banesës duke e goditur me sëpatë.

Xhevit Sinani më tej ka sulmuar dhe vrarë edhe vëllanë e tij Shaqir Sinani, 73 vjeç, në banesën e këtij të fundit rreth 1 km nga shtëpia e autorit.

Pas krimit makabër 80-vjeçari shkoi në banesën e një krushku nga ku marrë në telefon të birin duke i treguar se kishte masakruar nënën dhe xhaxhanë.

Krimi dyshohet se ka ndodhur për motive xhelozie, pasi 80-vjeçari mendonte se vëllai, Shaqiri i ngacmonte gruan, Zeqinenë, 72 vjeçe.

“Gruan e torturova dhe e mbyta. Vuajti shumë, e godita dhe me sëpatë. Vëllai nuk vuajti”, ka thene i moshuari para hetuesve në dëshminë e tij të parë.

Bashkëshortët Xhevit dhe Zeqine Sinani kishin 5 djem dhe dy vajza nga martesa.

Të fundit

“Jam e shokuar”, Bora Zemani: Sulmi ndaj TCH është një këmbanë e fortë alarmi!

Moderatorja Bora Zemani ka reaguar për sulmin e ndodhur në Top Channel, ku mbeti i vrarë roja i televizionit...

Frikë nga Davidi lakuriq

(Nga Cristina Acidini Luchinat)- Artan Shkreli  … Lajmi i pabesueshëm që erdhi të premten më 24 mars, ishte se një mësuese në Shkollën Klasike në Tallahasse...

SPAK dorëzon rezultatin e punës në Kuvend, shqetësimet që ngrihen

SPAK ka dorëzuar në Kuvend, raportin vjetor, ku në fillim të tij është harta e veprimit të grupeve kriminale në botë dhe po ashtu...

Pas Korçës, dorëhiqen kandidatët e Alibeajt në Lezhë, Kurbin e Librazhd

Një tjetër kandidat i Partisë Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn, është tërhequr nga gara për zgjedhjet vendore të 14 majit. Bëhet fjalë për...

Këlliçi: Ja sa do t’i kushtojë buxhetit të Bashkisë transporti publik falas

Kandidati i grupit të “Foltores” për Bashkinë Tiranë, Belind Këlliçi ka qenë i ftuar në studion e “Newsline me Viol Xhafaj”, ku ka folur...

Lajme të tjera

Web TV