“Berisha mban peng PD-në”, Ngjela: Korrupsioni i lartë shtetëror

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Avokati i njohur Spartak Ngjela, në rubrikën “Opinion’ në News24 u ndal tek zhvillimet e fundit politike në vend dhe përplasjet mes opozitës dhe mazhorancës për çështjen McGonigal.

“Gjykata i ka hedh në lojë, Saliu është ai që mban peng PD. Tani ka nxjerrë, Rama i tha McGonigal, ambasadorja ka pasur takime. Por përse nuk I bëhet pyetja çfarë ka ambasadorja me ju? Duhet të dalin prova që kanë qenë në bashkëpunim, por jo përse kanë zhvilluar takime”, tha Ngjela.

Gjatë bisedës në studio, Ngjela u shpreh se ata që kanë frikë nga drejtësia e re janë me Moskën.

“Çështja mund të zgjasë edhe në dy vite. Deri në tre e kemi ne, pastaj ka edhe kërkesa për afate. Korrupsioni lartë shtetëror sot është me Moskën. Ata që janë të trembur nga anti-korrupsioni, me Moskën i keni. Ata që kanë rënë nga pushteti. Ata që janë trembur…”, tha ndër të tjera avokati Ngjela.

 

 

Pyetje: Pavarësisht hetimeve të zhvillua në SHBA për ish-zyrtarin e lartë të FBI ka zhvilluar debat në Shqipëri, kjo e cënon imazhin e kryeministrit Rama në prag të zgjedhjeve?

Ngjela: Çështja është në Amerikë. Këta nuk kanë besim tek drejtësia amerikane!?

Të fundit

VIDEO/ Flamuri i PD-së “hyn” me dron në shtëpinë e BBV, mesazh për Luizin

Luiz Ejlli, i konsideruar si ‘luani’ i këtij edicioni të Big Brother VIP, siç duket do të jetë edhe...

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emision: Kujdes me mu se t’i thej gishtat!

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin binjak. Megjithatë, jo gjithmonë dashuria triumfon,...

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur...

Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në...

Shkolla e Policisë “përjashton” ekselentët/ S’lejohen ata mbi 30 vjeç apo që mbajnë syze

Në muajin shkurt 2023, Policia e Shtetit, njoftoi se janë hapur 300 vende vakante për punonjës policie. Kandidatët duhet të paraqiteshin deri më 15...

Lajme të tjera

Web TV