test

Zyrtare/ Joao Cancelo prezantohet tek klubi bavarez Bayern Munich

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Joao Cancelo është lojtari më i ri i Bajernit të Mynihut. Klubi bavarez zyrtarizoi transferimin e portugezit që shkon nën urdhërat e Nagelsman me formulën e huazimit deri në fund të sezonit, me të drejtë blerjeje në fund të tij për 70 milionë euro. 28 vjecari lë në këtë mënyrë Manchester Cityn, pasi ka fluturuar drejt Mynihut që mbrëmjen e së hënës pasi kreu dhe vizitat mjekësore.

Cancelo ka qenë një nga titullarët fiks të Guardiolës në pjesën e parë të sezonit, duke i impenjuar si në krahun e djathtë ashtu edhe në të majtin, duke koleksionuar 2 gola dhe 5 asiste në 26 prezenca në këtë sezon në të gjitha kompeticionet. Gjithsesi pas Botërorit të Katar, pati vështirësi për të gjetur hapësira duke qëndruar për 90 minuta në stol, në 5 nga 10 ndeshjet e luajtura nga Citizens pas pauzës. Sipas mediave britanike pas lamtumirës së anësorit portugez qëndron një zënkë me Guardiolën pas lënies së tij në stol për të disatën herë të premten e kaluar, për sfidën e FA CUP kundër Arsenalit.

Një zënkë që ka kompromentuar përfundimisht raportin duke e detyruar Cancelon të kërkojë largimin, duke gjetur rrugën e lirë nga ana e klubit. Nga ana tjetër trajneri i Cityt ka përsëritur shpesh se cilido nga lojtarët që nuk është i lumtur mund të largohet. Bajerni nga ana tjetër ja del të përfitojë një lojtar me karakteristika të rëndësishme, pasi me ish lojtarin e Interit dhe Juventusit siguron një anësor të klasit dhe eksperiencës ndërkombëtare, që do ta ndihmojë Nagelsman për të përballuar dëmtimin e Mazraoui dhe edhe për largimin e mundshëm të Pavard në verë.

Të fundit

Kërcënoi me sëpatë tifozët, agresori qëllohet me armë zjarri nga policia

Policia e Hamburgut ka konfirmuar se ka qëlluar një person që i ka kërcënuar me sëpatë pranë vendit ku...

E dënuar për vrasje, pas 43-vitesh gruaja shpallet e pafajshme nga gjykata

Sandra Hamm, e cila u dënua për vrasje në SHBA, iu anulua dënimi pasi kaloi 43 vjet burg pasi gjyqtari i Gjykatës së Qarkut...

Humbet kontrollin, furgoni del nga rruga dhe përplaset me pemën

Një aksident është shënuar këtë mesditë në qytetin e Pogradecit. Një furgon mallrash, drejtuesi i të cilit ka humbur kontrollin ka dalë nga rruga...

Formacionet zyrtare të sfidës Poloni-Holandë, Lewandowski e nis sfidën nga stoli

Poloni-Holandë çelin raundin e parë të Grupit D në EURO2024, me sfidën që nis në orën 15:00 dhe që luhet në “Volksparkstadion” në Hamburg. Ndërsa...

Ndërtimi i minierës së litiumit, Financial Times: Vuçiç jep dritën jeshile

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është duke u përgatitur t’i japë Rio Tintos dritën jeshile për ndërtimin e minierës më të madhe të litiumit...

Lajme të tjera

Web TV