Ja shenjat më fatlume të horoskopit për muajin shkurt

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dashi

Shkurti ka të bëjë me kënaqësinë. Kjo tregon se pavarësisht nga ndjenjat tuaja për ditën e Shën Valentinit, dashuria rrjedh këtë muaj, yjet tregojnë gjithashtu se fuqitë tuaja krijuese do të jenë në fuqi. Dhe, në fund të muajit, Venusi, që sundon dashurinë, bukurinë dhe paranë, hyn në shenjën tuaj, duke sjellë bekime në dashuri (dhe, ndërsa një astrolog nuk mund të premtojë para në këtë ekonomi, shpresojmë, bollëk në të gjitha fushat e jeta juaj).

Demi

Ju jeni një shenjë e tokës, e sunduar nga Venusi magjepsës, perëndeshë e dashurisë, parave dhe bollëkut. Shkurti ju sheh duke pushuar dhe duke shijuar momente të mira në shtëpi, gjë që çdo Dem e vlerëson. Dhe, nëse nuk jeni plotësisht të lumtur në hapësirën tuaj aktuale, ky muaj sjell ndryshime të mirëseardhura në frontin e shtëpisë. Përveç një dite stresuese në fillim të muajit, shkurti ka të bëjë kryesisht me rritjen e intimitetit në marrëdhëniet tuaja romantike dhe platonike.

Luani

Shkurti fillon me një hënë të plotë në shenjën tuaj dhe është një fundjavë e kaluar më së miri si një mace shtëpie, duke marrë sy gjumë dhe duke marrë shumë vëmendje. Ju do të jeni mirënjohës për pjesën tjetër, sepse atëherë shkurti ka të bëjë me jetën tuaj personale. Jo vetëm që do të jeni në gjendje të vini në kontakt me nevojat tuaja, nga ndarja nga një partner deri tek ngritja e një marrëdhënieje në një nivel tjetër, por do ta gjeni veten duke i pohuar ato me qetësi dhe besim (dhe miqtë dhe të dashuruarit janë gati t’i dëgjojnë).

Virgjëresha

Fillimi i shkurtit ju kërkon të ndani kohë vetëm për pushim dhe ringarkim. Fatmirësisht, planeti juaj sundues, lajmëtari Mërkuri, është në anën tuaj, duke ju ndihmuar të mbani kufijtë tuaj dhe të avokoni për nevojat tuaja. Gjysma e dytë e shkurtit fokusohet në jetën tuaj të dashurisë dhe ju sheh duke shijuar fillimin e një cikli të ri në lidhje me ndonjë romancë apo miqësi të dashur.

Lexo edhe :  Të enjten nis muaji i Ramazanit, 6 arsye pse duhet të agjëroni edhe nëse s’jeni besimtarë

Peshorja

Në fillim të shkurtit, asteroidi Ceres ju kërkon të gjeni kohë për veten tuaj, edhe nëse jeni në një partneritet të lumtur dhe të përkushtuar. Për shkak se ju jeni shenja e partneritetit dhe e sunduar nga Venusi romantik, mund të jetë e lehtë për Peshoret të humbasin veten në marrëdhënie ndonjëherë. Ndoshta rezultati më i kënaqshëm i këtij tranziti është se gjatë muajit shkurt, sado romantike të bëhet Dita e Shën Valentinit, ju nuk e humbisni rëndësinë e miqësisë dhe vazhdoni të ushqeni dashuritë platonike në jetën tuaj.

Shigjetari 

Pushoni sa më shumë në fillim të shkurtit; do të jeni mirënjohës që e keni bërë më vonë gjatë muajit. Falë lëvizjeve nga lajmëtari Mercury, ky muaj ju sheh duke u lidhur me miqtë, ndaj përgatituni për një kalendar të ngjeshur social. Sigurisht, ky muaj është dita e të dashuruarve, dhe ndërsa nuk ka asgjë për të treguar asgjë përveç trëndafilave, festa nuk do të jetë fokusi juaj kryesor. Shkurti ju sheh duke u kthyer nga brenda, duke bërë përpjekje në shtëpinë tuaj dhe duke kujtuar se çdo ditë mund të ndihet si një festë me miqësitë e duhura.

Bricjapi

Nje hënë e plotë në fillim të shkurtit sjell fryte në punën që keni filluar në janar. Fatkeqësisht, çdo astrolog që pranon para në këtë ekonomi nuk mund t’i besohet, por yjet tregojnë një muaj mjaft të bollshëm për ju. Ndërsa jeni të emocionuar për mundësinë e lajmeve të mira profesionale, jeta juaj në shtëpi është gjithashtu në një vend të lumtur këtë shkurt. Ju mund ta shihni veten duke u bërë më intime me një partner ose duke shijuar evolucionin e një miqësie të re.

Të fundit

VIDEO/ Flamuri i PD-së “hyn” me dron në shtëpinë e BBV, mesazh për Luizin

Luiz Ejlli, i konsideruar si ‘luani’ i këtij edicioni të Big Brother VIP, siç duket do të jetë edhe...

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emision: Kujdes me mu se t’i thej gishtat!

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin binjak. Megjithatë, jo gjithmonë dashuria triumfon,...

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur...

Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në...

Shkolla e Policisë “përjashton” ekselentët/ S’lejohen ata mbi 30 vjeç apo që mbajnë syze

Në muajin shkurt 2023, Policia e Shtetit, njoftoi se janë hapur 300 vende vakante për punonjës policie. Kandidatët duhet të paraqiteshin deri më 15...

Lajme të tjera

Web TV