Transferimi më i shtrenjtë në histori të Premier League, Chelsea zyrtarizon Enzo Fernadez

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Chelsea ka konfirmuar zyrtarisht se ka transferuar mesfushorin argjentinas Enzo Fernandez nga Benfica.

Për klubin londinez ky është transferimi më i shtrenjtë në histori të Premier League, rekord ky që mbahej nga Jack Grealish i Manchester Cityt (nga Aston Villa për 117 milionë euro).

Chelsea ka paguar 121 milionë euro për afrimin e fituesit të Kupës së Botës me Argjentinën, në një kontratë deri në vitin 2031.

Blutë do ta paguajnë këtë shifër në gjashtë këste, i pari do të jetë 45 milionë euro, ndërsa të tjerët mbi 15 milionë euro.

Afro 40 milionë euro kanë shkuar në llogarinë e River Plates që kishte në klauzlolë të përshirë në shitjen e radhës së lojtarit, e pjesa tjetër shkon te Benfica.

Enzo do të jetë pjesa kyçe e projektit të Chelsea, derisa Blutë kanë realizuar vetëm në këtë merkato tetë transferime – përfshirë argjentinasin.

Të fundit

E rëndë në Korçë/ 38-vjeçari futet në lokal dhe rreh ish-bashkëjetuesen

Një person me inicialet G. Ç ., 38 vjeç, banues në fshatin Dishnicë, Korçë është shpallur në kërkim pasi...

“Në 14 Maj ndryshimi do bëhet fakt i kryer”/ Meta: Bizneset e vogla nuk do paguajnë taksa

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me bizneset e vogla dhe të mesme. Në një reagim në Facebook, Meta shprehet...

Rrëmbimi dhe vrasja Jan Prengës/ Burg përjetë kopshtarit Festim Bexhdilit

Festim Bexhdili, ish kopshtar i Kompleksit ‘Golden’ do të mbetet në burg përjetë. Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar...

Mes arrestit të Putinit dhe arrestit të Berishës ka lidhje

Nga Frrok Cupi Cilat janë lidhjet mes tyre? Janë disa, disa minore e disa thuajse njësoj mes të ‘madhit’ e të ‘voglit’. Lidhja kryesore, se Putin...

E rëndë/ Ndërron jetë në moshë të re ylli i TikTok-ut, dyshohet se…

Vdes në moshën 30-vjeçare ylli i TikTok-ut dhe nëna e dy fëmijëve, Jehane Thomas. Thomas vdiq tragjikisht të premten dhe lajmi vjen pak ditë pasi...

Lajme të tjera

Web TV