Dëmtimi i Pogba demoralizon Juven, Allegri: “Do ti duhen edhe 2-3 muaj që të jetë gati”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndalesë e re, edhe pse jo shumë shqetësuese për Paul Pogba, mungesa e madhe për Juventusin këtë sezon. Në konferencën për shtyp në prag të ndeshjesh ndaj Lazios, Allegri flet për formacionin që kishte në mendje në fillim të turneut, çfarë e shtyu ta ndryshojë dhe sa kohë do të duhet për ta rikthyer francezin në krye.

“Zgjidhja me Chiesa, Di Maria dhe Vlahoviç në sulm, ishte ajo që kisha në mendje në fillim të sezonit. Më pas gjithçka shkoi keq. Pogba i dëmtuar, Di Maria i dëmtuar për një muaj e gjysmë, Chiesa nuk ishte kthyer ende. Shumë dëmtime, shumë mungesa dhe pak cilësi në fushën e lojës.

Pogba u stërvit mirë gjatë javës, pastaj pati përsëri dhimbje. Ai duhet të pushojë dhe duhet kohë, siç ndodhi me Chiesan. Ndoshta Pogba pas 2-3 muajsh do të jetë në kushte optimale”, u shpreh Allegri.

Të fundit

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj, nëse hani 2 banane në ditë, për një muaj

Bananet konsiderohen si ushqim i plotë, i kompletuar, por shpesh i nënvlerësojmë ato. Megjithatë, ky fryt ekzotik ka potencialin të...

I dha fund lidhjes me Kristin në “BBV”/ Keisi zbulon arsyen: M’u errësuan sytë, më bëri…

Disa ditë më parë Keisi i habiti të gjithë banorët e “BBVIP” me vendimin e saj për t’u ndarë nga Kristi. Gjatë emisionit radiofonik që...

DASH publikon raportin për Shqipërinë/ Qeveria keqpërdori administratën

Mangësitë me pavarësinë dhe integritetin e gjyqësorit; mungesa e mediave të pavarura; dhe korrupsioni i vazhdueshëm në qeverisje, në organet e zbatimit të ligjit...

VIDEO/ Monika Kryemadhi “e djeg” me të rinjtë e Partisë së Lirisë

Monika Kryemadhi ka marrë pjesë dje në një aktivitet me të rinjtë e Partisë së Lirisë. Ajo është mjaft popullore në rrjetet sociale dhe së...

170 ditë në protestë/ Kërcënojnë banorët e Bërxullës: Do shkojmë deri në vetëflijim

Në studion e FaxNews ka qenë të ftuar Bihane Basha dhe Dashamir Voci, banorë të Bërxullës,për të diskutuar rreth shqetësimeve që ata kanë në...

Lajme të tjera

Web TV