“Jemi me Luanin” në vend të “Jepet me qira”/ “Luiz-mania” ‘infekton’ edhe biznesin!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Luiz Ejlli, banori ‘fenomen’ i Big Brother Vip, është kthyer në një nga personazhet më të ndjekura dhe më të komentuara të momentit.

Në një kohë shumë të shkurtë, Luizi ka fituar dashurinë  e publikut ku vetëm në TikTok emri i tij ka miliona klikime.

Por përveçse një personazh i ndjekur, Luizi është kthyer edhe në një ‘model’ për shumë të rinj që mundohen ta kopjojnë.

Ndikimi i Luizit shkon deri aty sa djemtë ka nisur të frymëzohen nga stili i tij dhe të ndryshojnë ‘look-un’ e tyre, për t’i ngjarë Luizit.

Pak ditë më parë në rrjetet sociale qarkullonte video e një të riu, i cili kish vendosur të ndryshonte dhe stilin e flokëve duke i lyer si Luizi.

Ndërsa nuk kanë munguar dhe këngët kushtuar shkodranit.

Këtu mund të përmendim këngën e Besar Mulaj, me titullin “Ty Luiz të do e gjithë Shqipëria”, e cila tashmë numëron mbi 93 mijë klikime.

Po ashtu nuk kanë munguar dhe dronët nga qytetarët mbi shtëpinë e “Vëllait të Madh”.

Për të mos folur pastaj për rrugët dhe lokalet e zbrazura të kryeqytetit ccdo të mart dhe të shtunë të Big Brothet Prime.

Por çmenduria për Luizin duket se ka të sosur. Posterat në mbështetje të tij, i gjen edhe në dyqanet që jepen me qira. Jemi me Luanin, krahas një rental car, është panorama tjetër, që ka arritur të krijojë “ Luiz Mania”.

 

 

Të fundit

A mund të rritet mëlçia në nyjet limfatike? Sfida e re e një startup-i

Përdorimi i nyjeve limfatike të pacientëve të gjallë si bioreaktorë të vegjël, pra mjedise në të cilat rriten sa...

Skandal në ‘Për’puthen’/ Buçi-Erikës: Për kokë të çunave po të them, o vari*****

Buçi, konkurrent i formatit ‘Për’puthen’ është çmendur nga kërcimi që Erika i ka bërë Muratit në emision. Kjo pasi Buçi është shoqëruar disa herë me...

Irani gati të sulmojë Izraelin, tension i lartë në Lindjen e Mesme

Një goditje nga Irani ndaj Izraelit është një kërcënim “real dhe i besueshëm”. Deklarata vjen nga Shtëpia e Bardhë teksa frika për një sulm të afërt...

Lufta në Ukrainë/ 399 zona banimi pa energji elektrike pas sulmeve ruse

Në Ukrainë, 399 zona banimi mbetën pa energji elektrike pas sulmveve më të fundit ruse. Kjo u njoftua nga kompania shtetërore Ukrenergo, duke shpjeguar...

“Nuk mbaj mend të ketë qenë ndonjë kërcimtar…”, Iliri Shaqiri nuk kursehet për Albi Nakon

Koreografi Ilir Shaqiri ishte i ftuar sot në “Cherry on Top” me Bora Zemanin, pas një shkëputje të shkurtër nga ekrani. Mes të tjerash, Ilir...

Lajme të tjera

Web TV