Të shtëna me armë në stacionin e metrosë në Uashington, një i vrarë dhe një i plagosur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të shtëna me armë kanë ndodhur mëngjesin e së mërkurës (me orën lokale) në një stacion metroje në Uashington, si pasojë e të cilit një person ka mbetur i vrarë dhe të paktën një tjetër është plagosur, sipas informacioneve të policisë lokale. Në të njëjtën kohë, autori është dërguar në polici.

Incidenti ndodhi në orën 9:20 të mëngjesit në stacionin Potomac Avenue në kryeqytetin amerikan .

Sipas autoriteteve, sulmuesi fillimisht ka qëlluar një person pranë portës së stacionit dhe e ka detyruar të zbresë në platformën e metrosë, duke kërkuar ndihmë. Më pas ai qëlloi një person të dytë, i cili nuk mbijetoi.

Autori ndodhet në paraburgim, ndërsa rrugët e veçanta janë pezulluar ndërkohë që po kryhen hetimet.

Të fundit

Analiza/ Pse disa vende arabe po e ndihmojnë Izraelin kundër Iranit?

Mbrëmjen e së shtunës Irani lëshoi më shumë se 300 dronë dhe raketa në drejtim të Izraelit, si hakmarrje për sulmine dyshuar...

Krim i rëndë në familje/ Bashkëshorti vret gruan në banesë, zbardhen detajet tronditëse

Një krim i rëndë ka ndodhur në Pejë, ku dyshohet se bashkëshorti ka vrarë gruan e tij në banesë. Ngjarja ka ndodhur në qendër të...

Hap i madh për Kosovën/ Votohet sot anëtarësimi në Këshillin e Evropës

Këtë të martë, në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, do të zhvillohet debat dhe më pas do të votohet për anëtarësimin e Kosovës...

Media spanjolle: Shqipëria, destinacioni autentik më i përballueshëm në Evropë

E konsideruar si Karaibet Evropiane, Shqipëria është një nga destinacionet më autentike dhe të përballueshme në Evropë, plot me pasuri natyrore dhe ndikime kulturore...

Hetimet e SPAK, Meta paralajmëron largimin e Monika Kryemadhit nga partia?

Në mënyrë të beftë Ilir Meta njoftoi nisjen e procedurave për të larguar Monika Kryemadhin nga strukturat drejtuese të Partisë së Lirisë. Nën moton kundër...

Lajme të tjera

Web TV