U zhdukën nga kopshti zoologjik, gjenden dy majmunët e rrallë në SHBA

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy majmunë të rrallë që u zhdukën në mënyrë misterioze nga kopshti zoologjik i Dallasit në fillim të kësaj jave, pasi dikush e “çmonte” kafazin e tyre, janë gjetur të gjallë dhe tashmë janë kthyer në “shtëpinë” e tyre.

Lemurët perandorakë u panë në një ndërtesë të braktisur në Lancaster, një periferi jugore të Dallasit, tha policia, duke postuar në Twitter një foto të njërit të vendosur në një dollap.

Zhdukja e majmunëve është pjesë e një sërë incidentesh “të dyshimta” në kopshtin zoologjik. Në dy javët e fundit persona të panjohur kanë dëmtuar kafazin e babuinëve dhe një leopardi me re, ndërsa një shkaba 35-vjeçare është gjetur e ngordhur, jo për shkaqe natyrore. Leopardi u arratis, duke e detyruar parkun të mbyllej për një kohë të shkurtër.

Nuk dihet nëse ndonjë nga këto incidente lidhet me “arratisjen” e dy majmunëve, të cilët u kthyen në kopshtin zoologjik dhe u ekzaminuan nga veterinerët.

Të martën, policia e Dallasit postoi një foto të një të riu me të cilin oficerët “do të donin të flisnin” në lidhje me zhdukjen e dy primatëve. Që nga mëngjesi i sotëm, nuk ishte e mundur të kontaktohej me të.

Të fundit

E papritur nga produksioni/ Olta dëshiron të lërë shtëpinë e BBV, çfarë pritet të ndodhë

Banorët e Big Brother VIP pritet të japin sot vendimin përfundimtar për shtyrjen e spektaklit, ku do të konfirmojnë...

Manchester City “shkrin” Liverpoolin në Etihad dhe vijon ndjekjen ndaj Arsenalit

Manchester City përmbys dhe bën “poker” ndaj Liverpool, duke ndezur festën në “Etihad Stadium”. Ishte ekipi i Jurgen Klopp ai i cili gjeti rrugën drejt...

“Dikur u cilësua ‘George Washington’ i Kosovës”/ Rama akuza Hagës për gjyqin ndaj Thaçit

Kryeministri Edi Rama i ka dalë sërish në mbrojtje ish Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, i cili del të hënën në gjyq për akuzat...

Tragjike/ Ish-mjeku vret gruan dhe dy fëmijët, më pas i jep fund dhe jetës së tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një ish-mjek italian ka vrarë gruan, dy fëmijët dhe më pas ka kryer vetëvrasje. Ngjarja ndodhi...

Ndahet nga jeta në moshën 102-vjeçare bashkëshortja e legjendës Selman Stërmasi

Ndahet nga jeta në moshën 102-vjeçare bashkëshortja e legjendës së futbollit shqiptar Selman Stërmasi, Nezihat Stërmasi. Nezihat ishte një nga mbështetëset më të mëdha të...

Lajme të tjera

Web TV