Akuzat kundrejt Greenwood janë hedhur poshtë, a do të rikthehet te Manchester United?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ylli i Man United, Mason Greenwood, ka pasur akuza për tentativë përdhunimi, sjellje kontrolluese dhe shtrënguese dhe një akuzë e sulmit që shkaktoi dëmtime trupore i janë hequr. Greenwood, 21 vjeç, u akuzua ne tetor 2022 , por këtë pasdite u mor një vendim nga CPS për të ndërprerë ndjekjen penale në përputhje me Kodin për Prokurorët e Kurorës. Lojtari, i cili ka luajtur një herë për Anglinë, u arrestua për herë të parë në janar mbi akuzat në lidhje me një grua të re, pasi imazhet dhe videot u postuan në internet. Më vonë ai u pezullua nga United me pagesë të plotë dhe u hoq nga loja e FIFA 22. Man United është kontaktuar nga MailOnline sot për koment, por ende nuk është përgjigjur. 

Një zëdhënës i CPS tha: “Në këtë rast, një kombinim i tërheqjes së dëshmitarëve kryesorë dhe materialeve të reja që dolën në dritë nënkuptonin se nuk kishte më një perspektivë realiste për dënim. Në këto rrethana, ne kemi për detyrë ta ndalojmë rastin.”

“Ne gjithmonë do të inkurajonim çdo viktimë të mundshme që të paraqitet dhe të raportojë në polici dhe ne do të ndjekim penalisht kudo që të përmbushet testi ynë ligjor.”

Të fundit

Keni probleme me kujtesën? Provoni këto dy përbërës dhe rezultati do t’iu lërë pa fjalë

Të dy këto përbërës natyralë janë fantastike për shëndetin e trurit, zemrën por dhe probleme të tjera shëndetësore. Arrat dhe...

Deklarim të rremë të pasurisë, Prokuroria e Durrësit dërgon në gjyq ish-prokurorin

Prokuroria e Durrësit përfundon hetimet dhe dërgon në gjyq ish-prokurorin Petrit Fusha, i hetuar për deklarim të rremë të pasurisë. Ish-prokurori akuzohet për “Refuzim...

Çfarë do të ndodhë në seancën e të enjtes në Kuvend?

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot grupin parlamentar të Partisë Socialiste. Në mbledhje u diskutua për agjendën e seancës të së enjtes. Mësohet se të...

33-vjetori e gjen PD-në të përçarë/ As festa nuk i bashkon “të djathtët”

Sot shënohen 33 vjet që nga themelimi i Partisë Demokratike, partia e parë e djathtë, e krijuar pas pluralizimit në vendin tonë. Megjithatë, ky përvjetor...

“Liridona dhe Naimi kishin një konflikt”/ Eksperti: Familjarët e tyre e dinë

Teksa kanë kaluar më shumë se dy javë nga vdekja e Liridona Ademajt, vrasja e saj mbetet e rrethuar nga misteri. Eksperti i kriminalistikës Mensut...

Lajme të tjera

Web TV