A jeni në listë? Shenjat e zodiakut që adhurojnë të debatojnë me zë të lartë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është e natyrshme që disa njerëz të përfshihen në një debat civil nëse kolegu ose bashkëshorti i tyre nuk është në të njëjtin mendim me ta.

Në fund të fundit, çdo miqësi është e prirur për mosmarrëveshje të vogla. Megjithatë, disa nga këto yje mund të preferojnë të angazhohen në një debat intensiv në vend që ta diskutojnë çështjen privatisht.

Ata gjithashtu mërziten jashtëzakonisht shumë nëse shoqëruesi i tyre nuk pajtohet me ta, sepse atyre u pëlqen të arrijnë gjithmonë rrugën e tyre në përgjithësi.

Shikoni këto 4 shenja të zodiakut për të parë se kush ka prirjen të grindet me zë të lartë.

Dashi

Dashi ndonjëherë është i emocionuar me konceptin e një argumenti të zhurmshëm. Duke qenë se ata janë vazhdimisht të gatshëm për konflikt, ata nuk e kanë problem të transmetojnë pikëpamjet e tyre për një temë në publik. Kjo shenjë e fortë dhe intensive e zjarrit do të ndeshej shpesh si tepër agresive dhe luftarake, saqë ata kanë një luftë fjalësh me bashkëshortin e tyre.

Peshqit

Peshqit janë jashtëzakonisht të prekur nga emocionet e tyre. Edhe kur janë të vetëdijshëm për turmat e njerëzve rreth tyre në një qendër tregtare apo zyrë, ata ndihen të detyruar të ndajnë pikëpamjet e tyre gjatë një debati. Ata nuk mund të mbretërojnë në pakënaqësinë e tyre për fjalët e partnerit të tyre, sepse ndihen të pasionuar për gjërat dhe për këtë arsye debatojnë po aq intensivisht.

“Luanët të mbajnë hudhër me vete”, muaji shkurt sipas Meri Shehut: Gaforret ‘notojnë’ në para…
Luani

Qoftë një grindje me bashkëshortin e tyre apo një ndryshim i mendimeve me kolegun e tyre, Luanët janë të përkushtuar për të fituar çdo grindje. Prandaj, ata bëjnë një rast bindës dhe nuk mund ta mbajnë nën kontroll zemërimin e tyre. Si rezultat, ata kurrë nuk dorëzohen në një luftë dhe janë gjithmonë në kërkim të mënyrave për të mposhtur personin tjetër.

Lexo edhe :  Për herë të parë, Teleskopi James Webb mat temperaturën e ekzoplanetit shkëmbor

Bricjapi

Bricjapët nuk mund t’i thonë jo një drame të vogël në jetën e tyre dhe irritohen me shpejtësi kur nuk e marrin atë që duan. Prandaj, për të sfiduar veten mendërisht dhe herë pas here vetëm për të kaluar kohën, ata mund të nisnin një zënkë pa asnjë justifikim dhe ta bënin këtë publikisht.

Të fundit

‘Do sjellim ndryshimin për qytetarët e Tiranës’/ Braimllari: Me Këlliçin ulim taksat

Sekretari organizativ i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari, njëkohësisht kandidat për Këshillin Bashkiak të Tiranës deklaron se me Belind...

Temperatura nën zero dhe dëborë/ Surprizat e motit për javën e ardhshme

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme me origjinë polare gjatë javës që vjen. Depërtimi i...

“Është cënuar siguria kombëtare”/ Gogu: Të nisë urgjent hetimi për Monika Kryemadhin!

Nënkryetari i grupit parlamentar socialist, Toni Gogu u ka bërë thirrje organeve hetimore që të nisin hetimin për deputeten e Partisë së Lirisë, Monika...

Një ditë pasi la spitalin, Papa Françesku kryeson shërbesën e së Dielës

Papa Françesku drejtoi një shërbim të së Dielës së Palmës një ditë pasi u lirua nga spitali pas një periudhe bronkiti dhe i kërkoi...

Veliaj flet për pastrimin në Tiranë/ I dhamë fund tymit kanceroz që vinte nga mbetjet

Kryetari i bashkisë së Tiranë, Erion Veliaj, në videomesazhin e kësaj fundjave jave foli për pastrimin e kryeqytetit. Veliaj tha se institucioni që ai...

Lajme të tjera

Web TV