Një insert i shkurtër nga dokumentari anglez për fshatin Rrogam, në Alpet shqiptare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje
Një insert i shkurtër nga dokumentari anglez për fshatin Rrogam, në Alpet shqiptare, në vitin 1991
Me rënien e regjimit të diktakturës në Shqipëri , një nga vendet më të varfra në Evropë, njerëzit e një fshati të largët malor janë përballur me dilemën se si të rialokojnë tokën dhe kopetë pas 40 viteve kolektivizëm.

Të fundit

Basha “hap listat” me email

Kryetari i Partisë Demokratike zyrtare Lulzim Basha duket se është ndërgjegjësuar mjaftueshëm që partia që drejton është në tkurrje...

Meta nuk ndalet: Dumani dhe ndërkombëtarët janë të kapur

Kreu I Partisë së Lirisë Ilir Meta prej një jave ka nisur tre beteja njëkohësisht: së pari në sulm të hapur ndaj Prokurorisë Speciale...

Horoskopi ditor, 24 prill 2024

DASHI Në dashuri, mësoni të shkoni përtej kufijve dhe mos u zemëroni nëse diçka nuk ju shkon ashtu siç dëshironi. Duhet të guxoni më shumë,...

Lazio mposht Juventusin por nuk mjafton, bardhezinjtë kualifikohen për në finale të kupës

Juventus është skuadra e parë finaliste e Kupës së Italisë. Bardhezinjtë u mposhtën me rezultatin 2-1 nga Lazio në “Olimpico”, por ia dolën të...

Lajme të tjera

Web TV