test

Wolverhampton “shkatërron” Liverpool-in, Jurgen Klopp drejt shkarkimit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tre humbje në katër ndeshjet e fundit të Premier League dhe Liverpool është sërish në krizë rezultatesh. The Reds u mposhtën në transfertë nga Wolverhampton me rezultatin 3-0, teksa që nuk do të ishte një ndeshje me fat për të besuarit e trajnerit Jurgen Klopp u kuptua që në pesë minutat e para kur Joel Matip shkaktoi autogol në portën e tij. Shtatë minuta më pas, vendasit ndëshkuan sërish Liverpool, këtë herë me anë të Dawson.

Dy gola të shpejtë që lejuan “Ujqit” të menaxhonin sfidën pavarësisht përpjekjeve të Liverpool ndërsa në fraksionin e dytë, vendasit i dhanë goditjen përfundimtare teksa Ruben Neves shënoi të tretin në minutën e 71-të. Pas kësaj disfate, Liverpool mbetet në vend të 10-të me 29 pikë, ndërsa nga ana tjetër, Wolverhampton ngjitet në kuotën e 20 pikëve në vendin e 15-të.

Të fundit

Shqipëria befason Dalicin, trajneri i Kroacisë: Nuk e prisja kaq të vështirë

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic doli në konferencë pas barazimit 2-2 me Shqipërinë në Europian. “Ky është një turne në...

Takimi i parë i eurodeputetëve në Greqi, pjesë edhe Fredi Beleri, zbardhen detajet

Në takimin e parë të eurodeputetëve të partisë së Mitsotakis, ka marrë pjesë nëpërmjet nëpermjet nje video-konference dhe kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi...

Këngëtari shqiptar jep lajmin e bukur, bëhet baba për herë të parë

Këngëtari i njohur Ermal Meta është bërë baba për herë të parë. Lajmin e bukur e ka dhënë vetë Ermali përmes një postimi në...

Bimët mjekësore, eksporte të sigurta drejt tregjeve elitare të BE-së

Bimët medicinale dhe aromatike janë një pjesë e rëndësishme e ekonomisë në Malësinë e Madhe, duke punësuar qindra burra dhe gra në mbjelljen, grumbullimin...

‘Çmendet’ moti/ Përmbytjet bëjnë kërdinë në këtë vend, 9 viktima dhe 17 të zhdukur

Të paktën 9 persona kanë vdekur dhe 17 të tjerë mbeten të zhdukur për shkak të shirave të dendur në Kinë, njoftoi media shtetërore...

Lajme të tjera

Web TV