“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe Amalisë, dy kunatave. Moderatori Ardit Gjebrea është vendosur midis tyre, por asnjëra nuk i lëshon pe tjetrës me deklaratat e forta. Por sapo Gjebrea i drejtohet Marias, ajo ndryshon ton dhe flet me ëmbëlsi duke e habitur së tepërmi moderatorin.

Maria: Çfarë do moj zonjë ti nga mua?

Amalia: Largohu nga mua!

Maria: Nuk rrihem unë, nuk rrihem!

Amalia: Largohu nga mua!

Maria: Ja ku e ke koliben se edhe unë koliben atje poshtë e kam!

Ardit Gjebrea: Ne shyqyr që u takuam bashkë njëherë.

Maria: A je mirë o shok?

Ardit Gjebrea: Mirë jam, si je ti?

Maria: Mirë. More vesh? (I kthehet kunatës) Futu te foleja se dhe unë te foleja do futem! Dhe po ta mbajti qasu te unë!

Ardit Gjebrea: Ajo që më pëlqen më shumë… është e paparë, si mundet që njeriu të jetë kaq i dashur me dikë dhe kaq e egër me dikë?

Maria: Epo kunatë! Si natë! Unë jam kuditi, jam si dritë!

Amalia: Nuk e do më nusen e vëllait, ke të drejtë! Më prure edhe në televizion.

Maria: Je hasmi numër një tani për mua! Pikë! Të vjen inat, s’të vjen inat, më ke ftohur komplet zemrën!/

Të fundit

14 Maji/ Alibeaj mbledh grupin parlamentar, zbardhen emrat e deputetëve në takim

Enkelejd Alibeaj ka mbledhur Kryesinë dhe grupin parlamentar këtë të Hënë. Sipas gazetares së Klan News, takimi do të zhvillohet...

Pranvera mbërrin! Sonte ndodh ekuinoksi i parë i vitit

Pranvera po vjen! Në orën 22:24 më 20 mars ndodh ekuinoksi, ngjarja astronomike gjatë së cilës rrezet e diellit janë pingul me boshtin e rrotullimit...

VIDEO/ Po jepte parashikimin e motit, meterologes i bie të fikët gjatë transmetimit live

Alissa Carlson ishte gati të jepte parashikimin e saj të motit në CBS Los Angeles kur u rrëzua para kamerave. Gjatë transmetimit të mëngjesit të së shtunës,...

E rëndë në Korçë/ 38-vjeçari futet në lokal dhe rreh ish-bashkëjetuesen

Një person me inicialet G. Ç ., 38 vjeç, banues në fshatin Dishnicë, Korçë është shpallur në kërkim pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë...

“Në 14 Maj ndryshimi do bëhet fakt i kryer”/ Meta: Bizneset e vogla nuk do paguajnë taksa

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me bizneset e vogla dhe të mesme. Në një reagim në Facebook, Meta shprehet...

Lajme të tjera

Web TV