Grammy Awards 2023/ Beyoncé bën histori ndërsa Harry Styles fiton albumin e vitit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Beyoncé fitoi një çmim rekord të 32-të Grammy, ndërsa Harry Styles fitoi albumin e vitit, në ceremoninë e këtij viti në Los Angeles.

Beyoncé bëri histori pasi fitoi albumin më të mirë të kërcimit/elektronikut për opusin e saj euforik të kërcimit, Renaissance.

Duke bërë këtë, ajo kapërceu dirigjentin hungaro-britanik George Solti, rekordi i të cilit ishte 31 Grammy dhe kishte qëndruar për më shumë se 20 vjet në krye.

Ajo vazhdoi të falënderojë familjen e saj, përfshirë xhaxhain e saj të ndjerë Jonny, i cili ndihmoi në krijimin e veshjeve të saj në skenë përpara se ajo të bëhej e famshme.

Në përgjithësi, Beyoncé fitoi katër çmime në ceremoni.

Pavarësisht suksesit të saj, Beyonce nuk mundi ta fitojë çmimin e albumit të vitit. Ajo e ka humbur çmimin katër herë, ku kryesisht në vitin 2017 kur kryevepra e saj “Limonade” u mposht nga 25-at e Adelës.

Në atë kohë, Adele në fjalimin e saj tha se Beyoncé e meritonte.

Këtë vit, Harry Styles mori kurorën, me votuesit e Grammy-t që njohën muzikën e shkëlqyeshme të e albumit të tij të tretë Harry’s House.

Harry Styles performs at the Grammys

Në fjalën e tij, ylli britanik minimizoi rëndësinë e çmimit.

“Unë nuk mendoj se asnjë prej nesh ulet në studio, duke marrë vendime bazuar në atë që do të na sjellë një nga këto”, u shpreh Harry.

Megjithatë, ai u prek dukshëm nga nderimi, duke shtuar: “Kjo nuk u ndodh shumë shpesh njerëzve si unë, dhe kjo është kaq, kaq e bukur”.

“Ky album nga fillimi në fund ka qenë përvoja më e madhe e jetës sime”, tha ai.

Të fundit

U nda sot nga jeta, intervista me “Zonjën e Tironës” 3 vite më parë, ja historia e saj

Është ndarë sot nga jeta në moshën 102-vjeçare bashkëshortja e legjendës së futbollit shqiptar Selman Stërmasi, Nezihat Stërmasi. Fjala.al pati...

E papritur nga produksioni/ Olta dëshiron të lërë shtëpinë e BBV, çfarë pritet të ndodhë

Banorët e Big Brother VIP pritet të japin sot vendimin përfundimtar për shtyrjen e spektaklit, ku do të konfirmojnë ose jo qëndrimin e tyre...

Manchester City “shkrin” Liverpoolin në Etihad dhe vijon ndjekjen ndaj Arsenalit

Manchester City përmbys dhe bën “poker” ndaj Liverpool, duke ndezur festën në “Etihad Stadium”. Ishte ekipi i Jurgen Klopp ai i cili gjeti rrugën drejt...

“Dikur u cilësua ‘George Washington’ i Kosovës”/ Rama akuza Hagës për gjyqin ndaj Thaçit

Kryeministri Edi Rama i ka dalë sërish në mbrojtje ish Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, i cili del të hënën në gjyq për akuzat...

Tragjike/ Ish-mjeku vret gruan dhe dy fëmijët, më pas i jep fund dhe jetës së tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një ish-mjek italian ka vrarë gruan, dy fëmijët dhe më pas ka kryer vetëvrasje. Ngjarja ndodhi...

Lajme të tjera

Web TV