Masakër brenda familjes/ Burri vret gruan dhe vajzën 7-vjeçare, më pas dhe veten

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vrasjet e tre anëtarëve të familjes Pattison tronditi shtypin britanik, pasi gruaja e gjetur e vdekur ishte drejtoresha e shkollës private prestigjioze Epsom, Emma Pattison.

Pranë trupit të Emës, u gjetën të vdekur bashkëshorti i saj George dhe vajza e tyre shtatëvjeçare Letty.

Pasi i vrau me armën e tij, burri dhe babai i fëmijës së vogël thuhet se kanë kryer vetëvrasje, raporton BBC.

Pak para vrasjes së saj, drejtuesja e shkollës private në Surrey, siç shkruan gazeta “The Sun”, kishte telefonuar një të afërm për t’i thënë se ajo ishte në rrezik.

Gazetat “Guardian” dhe “Daily Mail” shkruajnë se kur autoritetet policore kanë mbërritur në shtëpinë e çiftit, e cila ndodhet pranë ambienteve të shkollës private, të tre anëtarët e familjes janë gjetur të vdekur. Edhe pse autoritetet nuk kanë zbuluar ende shkaqet e vdekjes së tyre, ata janë të bindur se askush tjetër nuk është i përfshirë në krim.

Të fundit

Presidenca e Këshillit të Sigurimit/ Rama: Moment krenarie për gjithë shqiptarët!

“Një moment krenarie për gjithë shqiptarët”, kështu e përkufizon kryeministri Edi Rama, kryesimin e Këshillit të Sigurimit nga Shqipëria. Në një...

FOTO/ Si Brigitte Macron shpëtoi Mbretëreshën Camilla nga një incident ‘live’

Pritja e bërë nga çifti presidencial francez ndaj Mbretit Charles dhe Mbretëreshës Camilla ishte e ngrohtë. Brigitte Macron, në një gjest solidariteti femëror, “i shpëtoi” një incidet...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në Volos. Por si duket, kaosi nuk preku vetëm në jetët e njerëzve, por edhe ato...

‘Bild’: Para gjithë botës, Rama i vë frenat ankesave ruse me një fjali

Kjo ishte një deklaratë e qartë nga shefi! Dhe sërish kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk i rezistoi dot një goditjeje ndaj Rusisë.., shkruan...

Pse nuk duhet të flini kurrë gjumë në anën tuaj të djathtë

Kur shtriheni në shtrat në fund të ditës së gjatë, ndoshta përkuleni nën batanije dhe vendoseni në pozicionin tuaj të preferuar të gjumit pa...

Lajme të tjera

Web TV