Habit gazetarja: Shqiptarët s’dinë çfarë hanë, në Europë hahet më mirë!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot në “Ftesë në 5” u diskutua një artikull në të cilin konstatohej se shqiptarët blejnë ushqime bazuar te shija, kurse europianët shohin kostot.

Për gazetaren Rudina Muça ky studim bie poshtë.

Ajo pohoi se shqiptarët zgjedhin margarinën në vend të gjalpit apo djathin me niseshte në vend të djathit bio, sepse nuk kanë mundësi ekonomike.

Kur Bieta i pyeti të ftuarit nëse është më mirë i ushqyer një shqiptar apo një europian, njëzëri ata deklaruan se në Europë hahet më mirë.

“Unë mendoj që një shqiptar mesatar është ushqyer më keq se një europian, sepse nuk dimë sa pesticide dhe si janë rritur ushqimet”, tha dietologia Albana Daka.

“Europianët ushqehen më mirë dhe ka një ndryshim shumë drastik”, përforcoi më tej Gjepali.

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV