Meta foto me Agron Nezën, Berisha: Të japë shpjegime vetë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Për Sali Berishën, Ilir Meta duhet të japë vetë shpjegime për foton e publikuar një ditë më parë ku shfaqej në një tryezën me ish-agjentin e Shërbimit Sekret Shqiptar, Agron Neza, i lakuar si personi A në dosjen McGonigal.

“Nëse është problemi është për të takuar opozita, opozita nuk ka patur asnjë pushtet dhe gjëra konkrete nuk i ka kërkuar dhe s’mund t’i kërkonte McGonigalit. Vijmë te Agron Neza, deri sa ka shpërthyer skandali për të gjithë ata që e kanë njohur, Neza ishte një shqiptaro amerikan që thuhet se u thoshte njerëzve jam i FBI.

Nëse Meta ka drekuar e darkuar me të nuk më çudit kjo. Ai ka patur një vëlla gazetar si ju. Ka qenë zëdhënës edhe te ne edhe te LSI, kështu që i ndjeri Agim Neza, ka qenë njeri me reputacion të mirë.

Nuk kam dëgjuar se ishte i implikuar. Nëse e ka takuar për çështje të tjera, atë e flet vetë Ilir Meta. Po të kish kërkuar takim te Sali Berisha mund ta kisha pritur. Kur më kanë thënë se ka dekluarar se jam marr më cështjen non grata të berishës me drejtorin tim nuk e kam besuar.” -u shpeh Berisha.

Ish-agjenti i Shërbimit Sekret Shqiptar është kthyer në qendër të debatit politik për opozitën e Sali Berishës, për shkak të njohjes së tij me ish-agjentin e FBI-së, Charles McGonigal, të cilin Berisha e akuzon se bashkëpunoi me kryeministrin Rama për asgjësimin e opozitës

Të fundit

“Agresioni erdhi nga serbët”/ Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë

Kryeministri Edi Rama dha një intervistë për BBC ku foli për tensionet në Veri. Ai doli krah BE-së dhe SHBA-së...

“Vetëm qahej e ankohej …”/ Aktrimi i Vuçiç në prani të Macron dhe Scholz

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zbuluar detaje nga takimi me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç, i cili u zhvillua në praninë e kancelarti gjerman...

Kreshnik Spahiu zbulon rolin e SHBA në çështjen e Saimir Tahirit

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se lirimi i Saimir Tahirit nga burgu është një bast i humbur i amerikanëve. Sipas...

Beatriks Ramosaj kërkon ndihmën e fansave/ Kush e gjen shpërblehet 2 mijë euro

Beatrix Ramosaj e ka nisur ditën e sotme me një kërkesë për ndjekësit e saj të shumtë. Ajo ka publikuar foton e një qenushi duke...

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion/ Zbadhen detaje nga dosja e SPAK

Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, së bashku me një punonjëse të kësaj ministrie janë arrestuar ditën e sotme me urdhër të SPAK...

Lajme të tjera

Web TV