10 mijë veta në mbështetje të Berishës/ Mustafa Nano: Shifër që e turpëron shoqërinë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Mustafa Nano ka reaguar në lidhje me pjesëmarrjen në protestën e thirrur nga kreu i PD, Sali Berisha. Sipas tij, fakti që Berisha ka 10 mijë veta në shesh është një shifër që e turpëron shoqërinë shqiptare.

 “Të gjithë e shohin si shenjë të mirë që Berisha mblodhi 10 mijë vetë, jo më shumë. Personalisht, nuk mendoj se ka arsye për t’u ngazëllyer. 10 mijë veta në mbështetje të Berishës në vitin 2023 janë shumë. Është një shifër që e turpëron shoqërinë shqiptare. Edhe 2-3 mijë do ishin shumë” shkruan Nano. 

Ky reagim vjen pas protestës që mbajti sot Sali Berisha, në bashkëpunim me Ilir Metën, aleatin e tij, ku premtuan “revolucion” dhe rrëzimin e qeverisë Edi Rama, por kjo nuk ndodhi. Mbetet për të pritur çdo të ndodhë të hënën, kur ka thirrur protestën e radhës, kohë kur do të zhvillohet dhe seanca plenare.

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV