test

‘Ishte për sigurinë globale’, Berisha: Telefoni im është përgjuar nga Barack Obama

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë me dije se ka qenë ë përgjim nga ish presidenti i SHBA-së, Barack Obama.

“Telefoni im është përgjuar nga Barack Obama. Ai kishte urdhëruar përgjimin dhe në 125 kryeministra isha dhe unë. Unë kisha dhënë urdhër që të mos përgjohet asnjë ambasador i NATO. Më vjen një ambasador, më le që po më regjistrojnë, i thashë unë pot ë regjistron një vend armik se unë jo. Obama e bënte se kishte sigurinë globale, nuk e di si më pas. Unë e dija që isha përgjuar”, tha Berisha.

Të fundit

Letra e famshme e Ajnshtajnit, del në ankand me shifrën marramendëse

Një letër nga Albert Einstein, në të cilën inkurajohej SHBA-ja të zhvillonte bombat e para bërthamore në botë, do...

Çmenduri/ Austria mposht Holandën dhe e mbyll grupin si kryesuese, zhgënjen sërish Franca

Grupi D duket se sjell edhe surprizat më të mëdha deri në këtë pikë të Euro 2024, teksa në një grup ku bënte pjesë...

Kryeministri serb: Serbia e gatshme të bëjë kompromise me Kosovën

Serbia është e gatshme për “marrëveshje dhe kompromise” në bisedime me Kosovën, tha kryeministri i Serbisë, Millosh Vuçeviq, për agjencinë AFP. Këtë deklaratë, Vuçeviq e...

Burim i shkëlqyer vitaminash për organizmin, zbuloni cilësitë e farave të shalqirit

Ngrënia e shalqinit është një proces që sfidohet nga farat e shumta të tij. Zgjedhja është e qartë. Ose duhet t’i pështysh ose t’i...

Pse Berisha caktoi protestën kombëtare më 12 korrik?

Nga Ylli Pata Përse Sali Berisha zgjodhi ditën e samitit të NATO-s si datë për protestën e tij kombëtare? Kryesia e partisë së Sali Berishës, tashmë...

Lajme të tjera

Web TV