Protesta e opozitës/ Në gatishmëri 1 mijë efektivë policie, rrugët që do bllokohen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rreth 1 mijë forca policie do të jenë të angazhuara sot në terren me qëllim mbarëvajtjen e protestës së opozitës para Parlamentit e cila do të  zhvillohet në orën 17:00.

Bëhet me dije se të pranishëm do të jenë edhe forcat Shqiponja dhe ato të Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, ku këto të fundit do të jenë në terren pranë zonës së Xhamisë dhe do të ndërhyjnë vetëm në rast se protesta del jashtë kontrollit.

Efektivë të shumtë do ketë edhe në godinën e kryeministrisë. Gjithashtu rreth orës 15:00 do të ketë edhe kufizime të qarkullimit në rrugët përreth kuvendit dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark”, si edhe në një pjesë te rrugës së Elbasanit.

Dy ditë më parë opozita zhvilloi një protestë para kryeminsitrisë, të cilën lideri i PD-së, Sali Berisha e quajti siparui i revolucionit. Ai kërkoi dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, duke thënë se kjo forcë politike nuk do të ndalet deri në rrëzimin e regjimit.

Të fundit

U mbyt në lumin Mat, gjendet trupi i pajetë i 22-vjeçarit, po peshkonte dhe…

Është gjetur trupi i pajetë i i 22-vjeçarit Valentin Nikolli, i cili u mbyt dje në lumin Mat. Valentin Nikolli...

Partizani kampion pa lavdi, Tirana ndihet e vjedhur por hesht

Është mbyllur me shumë polemika Kapionati Shqiptar i elitës së futbollit, ku Partizani u shpall kampion, ndonëse me pikë të barabarta me Tiranë. Dy...

Sot provimi i parë i Maturës Shtetërore, risitë e këtij viti

Sot, 1 qershor, zhvillohet provimi i parë i maturës shtetërore. Rreth 30 mijë maturantë në të gjithë vendin do t’i nënshtrohen sot provimit të parë,...

Historiku/ 1 Qershori, dita kur fëmijët gëzojnë në të gjithë botën

Dita e Fëmijëve shënohet me 1 qershor në mbarë botën. Por cili është historiku prapa kësaj dite? Fëmijët e të gjitha moshave kërkojnë, që...

Tensionet në veri/ Tubime në Mal të Zi në mbështetje të serbëve në Kosovë

Në shenjë mbështetjeje për serbët në Kosovë, disa qindra qytetarë u mblodhën mbrëmjen e së mërkurës para një kishe në Podgoricë të Malit të...

Lajme të tjera

Web TV