‘Ushtria ruse është gati’/ Kadyrov: Kemi mjaftueshëm forca që të pushtojmë Kievin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ushtria ruse është gati dhe do të jetë në gjendje të pushtojë Kievin. Këtë e deklaroi lideri çeçen Ramzan Kadyrov, në një intervistë për kanalin televiziv Rusia 1, raporton RIA Novosti.

“Ne kemi forca për të arritur në Kiev, për të marrë Kievin. Mbrojtja jonë, Garda Kombëtare, njësitë e policisë janë të gjitha gati për çfarëdo që të vendosë presidenti Vladimir Putin”, tha Kadyrov.

Gjermania ka filluar të trajnojë ushtarët ukrainas në tanket e saj Leopard 2 , tha qeveria të hënën. Tanket pritet të dorëzohen në mars. SHBA u ka thënë qytetarëve të saj në Rusi që të largohen “menjëherë” për shkak të luftës në Ukrainë dhe rrezikut të arrestimit të mundshëm arbitrar nga forcat ruse të ligjit.

Të fundit

Unë e Gaz Bardhi vdekjen e mendojmë po t’i thyejmë më zemrën doktorit kurrë

Nga Agron Gjekmarkaj Gojëdhënat thonë që dikur një “zot shtëpie” ndante punët në mëngjes, ku dikë e çonte për dru,...

E pazakontë/ Erjola përgatit hallvën “e vdekjes” për çiftin Ilnisa-Meriton!

Situatat kanë qenë të shumta mes banorëve të “BBV3”, teksa mes tyre ka miqësi, por edhe debate e ‘përplasje’ të shumta. E teksa, duket se...

Shuhet nga jeta komediani i njohur Richard Lewis

Richard Lewis, komediani i njohur amerikan ka ndërruar jetë në moshë 76- vjeçare. Lewis, i cili zbuloi se ishte diagnostikuar me sëmundjen e Parkinsonit...

Rusi/ Arrestohet kryeredaktori i gazetës së pavarur për një artikull kundër ushtrisë

Kryredaktori i i gazetës së pavarur Novaya Gazeta është arrestuar në Moskë pasi akuzohet se ka diskredituar forcat ushtarake ruse. Sergei Sokolov u ndalua...

Strukturat informale/ 200 mijë lekë gjobë kush nuk deklaron numrin e pushuesve

Nga dhomat e thjeshta deri tek vilat që akomodojnë pushues përmes AirBNB apo Booking dhe nuk kanë një licencë, do të regjistrohen në Qendrën...

Lajme të tjera

Web TV