Real Madrid vihet në “lëvizje” për të gjetur pasuesin e Benzema, ja dy emrat që përfliten

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Real Madrid vijon punën për përforcimin e skuadrës dhe tashmë në skenë janë shfaqur dy emrat kryesorë për sulmin.

Kampionët e Botës për klube pritet të jenë përsëri aktiv në merkato gjatë verës dhe tani po kërkojnë për pasuesin ideal të Karim Benzema.

Dusan Vlahovic dhe Richarlison janë dy profilet kryesore dhe që kryesojnë listën e dëshirave të presidentin Perez dhe jo vetëm.

Sulmuesi i Juventus është një dëshirë edhe e trajnerit italian Ancelotti, i cili ka simpati për serbin dhe për të mbërritur te shërbimet e 23-vjeçarit asgjë nuk duket e pamundur. Juventus nuk po kalon një sezon të qetë, kjo për shkak të problemeve dhe penalizimit nga Federata, çfarë mund të sjellë edhe një kushtëzim të drejtuesve për disa lojtarë, të cilët në mungesë të kompeticioneve europiane sezonin e ardhshëm mund të kërkojnë largimin.

Njëri prej tyre është Vlahovic, ndërsa vlera e tij në treg është rreth 80 milionë euro.

Në krahun tjetër, Richarlison gjithashtu është një profil i cili tërheq shumë vëmendje, por situata e brazilianit është disi më e ndërlikuar.

Në Londër, drejtuesit e Tottenham po presin të ardhmen e Kane, me këtë të fundit që gjithmonë ka qëndruar në pjesën e sipërme të thashethemeve për një largim të mundshëm dhe nëse anglezi largohet, atëherë “Spurs” vështirë se mund të privohen nga shërbimet e Richarlison.

Real Madrid është një prej skuadrave më të “fiksuara” pas brazilianëve dhe mund të lëvizë shumë karta nëse do të ishte e nevojshme për të arritur te Richarlison, i cili prej vitit 2017 luan në Premier League, ndërsa u transferua në Londër në verën e kaluar.

Kartoni i 25-vjeçarit llogaritet rreth 60 milionë euro dhe deri në përfundimin e sezonit aktual, drejtuesit madrilen do të kenë kohën e mjaftueshme për të marrë një vendim përfundimtar.

Të fundit

FMN ul parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë në 2024

Ekonomia shqiptare do të rritet me 3.1% në vitin 2024. Me këtë parshikim, Fondi Monetar Ndërkombëtar, ka ulur pritshmëritë...

“Marrëdhënia Meta-Kryemadhi”/ Ngjela zbërthen skemën: Bashkëpunim kriminal, jo erotik

Analisti Spartak Ngjela ishte i ftuar në emisionin “Breaking” në Top News këtë të enjte. Ai i cilëson pjesë të një loje  deklaratat e fundit...

Pas temperaturave të larta, ky qytet ‘pushtohet’ nga breshëri dhe shiu

Pas temperaturave të larta, zona e Mirditës është përfshirë nga reshjet e dendura të shiut dhe nga breshëri. Pothuaj i gjithë territori i Shqipërisë është...

Tensionet në Lindjen e Mesme, ja parashikimi i frikshëm i Baba Vangës

Mediat e huaja kanë rikthyer profecitë e Baba Vangës për vitin 2024, pas ndezjes së situatës në Lindjen e Mesme. Baba Vanga, e lindur si...

Do të kandidojë për kryeministër? Ja si përgjigjet Agron Duka

Agron Duka, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, ka komentuar situatën politike në vend dhe situatën brenda opozitës. Ai tha se opozita duhet të...

Lajme të tjera

Web TV