Heroinë dhe mijëra euro/ Shkatërrohet grupi kriminal shqiptar, 14 të arrestuar në Itali

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një grup kriminal shqiptar është shkatërruar nga policia italiane, pasi një operacioni të mirë organizuar.

Sipas mediave italiane, në pranga kanë rënë 14 persona, të cilët akuzohen për trafik të drogërave të forta, grabitje dhe dhunë.

Ndërkohë, janë sekuestruar edhe 80 mijë euro, të cilat dyshohet se janë përfituar nga shitja e kokainës dhe heroinës.

Grupi ishte i fokusuar kryesisht në rajonin e Lombardisë dhe Piemontes.

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV