Rama publikon pamjet/ Teatri i Kukullave dhe Qendra Kulturore në një tjetër dimension

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije një ditë më parë se do të nisin punimet për krijimin e Qendrës së re Kulturore për Fëmijë.

Mëngjesin e sotëm përmes një video, ka publikuar pamjet se si do të duken Teatri i Kukullave dhe Qendra Kulturore për Fëmijë.

“Mirëmëngjes, ja si do të jetë Teatri i Kukullave dhe Qendra Kombëtare e Kulturës për Fëmijë”, ka shkruan Rama në rrjetet sociale.

Rama gjatë një deklarate për mediat, u shpreh se Qendra Kulturore për Fëmijë do të jetë një qendër dinjitoze, pol kulturor multifunksional, me teatrin e ri të kukullave po jo vetëm dhe me plot hapësira për fëmijët, të cilët do të mund të kultivojnë dhuntitë e tyre në shumë fusha.

Të fundit

Arabia Saudite nënshkruan blerjen e 105 avionëve Airbus nga Franca

Kompania Saudia Group do të blejë 105 avionë pasagjerësh Airbus, teksa ngrinte lart marrëveshjen si më të madhen e...

Mbyllet dega e një banke serbe në veri të Kosovës, shpërndau pagesat e Beogradit

Autoritetet në Kosovë njoftuan të hënën (20 maj) se kanë mbyllur gjashtë njësi të “Bankës Postare Kursimore” të Serbisë në veri të vendit, institucion...

Për të patur flokë të bukur e të shëndetshëm, këto janë 9 ushqimet që duhet të konsumoni

1.Vezët Vezët janë të parat në listë për flokë të shëndetshëm sepse ato përmbajnë shumë proteina dhe biotinë, por edhe shumë lëndë të tjera ushqyese...

“Politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar nga SPAK!”

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdaraj i ftuar në një emision televiziv, foli për goditjen e shtatë grupeve kriminale nga SPAK. Ai tha se politikanët që kanë bashkëpunuar...

SPAK godet krimin/ Karamuço: Grupet mund të kundërpërgjigjen dhe të cenojnë sigurinë

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, i ftuar në Real Story, tha se pas aksionit të SPAK është rritur shqetësimi se grupet kriminale mund të...

Lajme të tjera

Web TV