Kantieri i aksit Korçë-Ersekë/ Punimet drejt përfundimit, rruga shkurtohet me 10 km

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zëvëndeskryeministrja Belinda Balluku, ka vëzhguar nga afër punimet në aksin rrugor Korçë-Ersekë.

Balluku u shpreh se punimet po ecin me ritme të shpejta, duke shtuar se ky aks rrugor do të jetë një shtysë për zhvillimin e turizmit në zonë. Balluku tha se rruga nga 45 kilometra shkurtohet me 10 kilometra, duke shkuar ne 35 kilometra total, teksa kantieri tashmë ndodhet në një fazë shumë të avancuar.

Belinda Balluku theksoi se loti i parë ka përfunduar në 99%, e ndërsa i dyti tashmë ndodhet ne 77% të fazës së punimeve, ku tashmë pritet vetëm konglomerati dhe shtresat asfaltike.

“Punimet po ecin me ritme të shpejta. Ky aks rrugor do të jetë një shtysë për zhvillimin e turizmit në zone. Rruga nga 45 kilometra shkurtohet me 10 kilometra, duke shkuar ne 35 kilometra total, e tashmë kantieri tashmë ndodhet në një fazë shumë të avancuar. Loti i parë ka përfunduar në 99%, e ndërsa i dyti tashmë ndodhet ne 77% të fazës së punimeve, ku tashmë pritet vetëm konglomerati dhe shtresat asfaltike”, tha Balluku.

Të fundit

Si të shmangësh shpërqëndrimet dhe të kryesh gjithë detyrat e ditës në kohë rekord

Sa herë të ka ndodhur të mbetesh mbrapa me punët e tua e t’i shtysh për kushedi sa ditë,...

A kanë bërë s*ks në ‘BBV3’? Ilnisa zbulon të vërtetën

Ilnisa Agolli, e cila është eliminuar prej lojës së ‘BBV3’, krijoi një romancë dashurie brenda shtëpisë me Meriton Mjekiqin, i cili është ende pjesë...

Sali Berisha është Sali Berisha

Nga; Agron Gjekmarkaj Tani pas fjalimit poetiko panegjerik shtrëngohem t’i jap një përgjigje ! Partia nga vjen Petrua është parti europiane se u themelua me 8...

Aksident i rëndë në Tiranë/ “Golfi” godet urbanin e Kamzës, zbardhen detajet e para

Një aksident ka ndodhur pasditen e kësaj të marte në Tiranë. Një automjet tip “Golf“ ka goditur në pjesën e pasme urbanin e linëjs së...

Moti i keq ‘bën kërdinë’ në këtë vend,mbyllen shkollat dhe anulohen…

Emiratet e Bashkuara Arabe janë prekur nga moti i keq, me shirat e dendur që kanë përmbytur autostradat kryesore. Ndërkohë, numri i të vdekurve...

Lajme të tjera

Web TV