test

Bayern Munchen pëson “disfatë” nga Borussia Monchengladbach , Union Berlin “buzëqesh”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bayern Munchen ka shkaktuar surprizë këtë javë në Bundesligë, teksa u mund 3-2 në transfertë nga Borussia Monchegladbah.

Upamecano la bavarezët me një lojtar më pak pas pas vetëm 8 minutash lojë, me ekipin e Nagelsmann që pësuan gol nga Stindl menjëherë, ndërsa në fundin e fraksionit vendosën ekuilibrat me Chuopo Moting.

Në pjesën e dytë, Gladbah vendosi ndeshjen në shinat e duhura me golat e Hoffmann dhe Thuram, sakaq goli i Tel në fund vlen vetëm për statistikë.

Të fundit

E dënuar për vrasje, pas 43-vitesh gruaja shpallet e pafajshme nga gjykata

Sandra Hamm, e cila u dënua për vrasje në SHBA, iu anulua dënimi pasi kaloi 43 vjet burg pasi...

Humbet kontrollin, furgoni del nga rruga dhe përplaset me pemën

Një aksident është shënuar këtë mesditë në qytetin e Pogradecit. Një furgon mallrash, drejtuesi i të cilit ka humbur kontrollin ka dalë nga rruga...

Formacionet zyrtare të sfidës Poloni-Holandë, Lewandowski e nis sfidën nga stoli

Poloni-Holandë çelin raundin e parë të Grupit D në EURO2024, me sfidën që nis në orën 15:00 dhe që luhet në “Volksparkstadion” në Hamburg. Ndërsa...

Ndërtimi i minierës së litiumit, Financial Times: Vuçiç jep dritën jeshile

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është duke u përgatitur t’i japë Rio Tintos dritën jeshile për ndërtimin e minierës më të madhe të litiumit...

10% më të lartë se mesatarja, ja kush është shteti me refuzimin më të lartë të vizave

Sipas një studimi të Henley & Partners, Afrika përballet me normat më të larta të refuzimit të vizave për zonën Schengen në Evropë, me...

Lajme të tjera

Web TV