Chelsea “kapitullon” në renditjen e Premier League, Blutë mposhten edhe nga Southampton

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ka përfunduar me rezultatin 0-1, përballja e zhvilluar në “Stamford Bridge”, mes vendasve të Chelsea dhe Southampton, me këta të fundit që kanë shokuar “blutë”, duke i rrëmbyer 3 pikë të arta falë fitores minimale.

Për golin e vetëm të sfidës do të mendonte kapiteni i Southampton, James Ward-Prowse, i cili mposhti portierin Kepa në fundin e pjesës së parë pas një ekzekutimi perfekt të një goditjeje dënimi nga më shumë se 25 metra distancë.

Kjo është ndeshja e 5 radhazi që Chelsea nuk njeh fitore në të gjitha kompeticionet dhe e 4-ta përsa i përket kampionatit. Megjithatë, besimi i bordit të “bluve” te tekniku Graham Potter duket i “palëkundur”.

Të fundit

“Martohemi bashkë”/ I publikuan mesazhet me Romeon, Erjola zbulon se si qëndron e vërteta

Në shtëpinë e Big Brother VIP Albania 3 kanë ndodhur një sërë ngjarjesh, të cilat u komentuan vazhdimisht edhe...

Si klima na godet ekonominë?

Mbi 198 milionë dollarë në vit, 16.5 milionë në muaj apo rreth 550 mijë dollarë në ditë. Kaq para humbet Shqipëria nga ndryshimet klimatike...

“Pse bredh, je pa burrë”/ Detaje nga krimi në familjen Musaku në Lushnjë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Lushnje, ku Behar Musaku plagosi me armë gjahu vajzën e...

Piktura e rrallë/ Skënderbeu i portretizuar nga Peter Appian

Një pikturë e veçantë e Peter Appian pasqyron hartën e botës së vitit 1553 ku në të dallohet Skënderbeu me mburojën e tij me...

Pensionet, përballë sfidave të plakjes së popullsisë dhe informalitetit në ekonomi

Ndryshimet që pësoi skema e pensioneve një dekadë më parë, si rritja e moshës së pensionit, apo vendosja e barazisë, pra të një raporti...

Lajme të tjera

Web TV