Rama nis vizitën në Japoni, takim me Agjencinë Japoneze të Bashkëpunimit Ndërkombëtar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama, ka nisur vizitën e tij zyrtare në Japoni, e cila do të zgjasë deri më datë 25 shkurt.

Takimi i parë i kryeministrit ka qenë me Agjencinë Japoneze të Bashkëpunimit Ndërkombëtar, ku u diskutuan një sërë projektesh me rendësi.

Pamjet nga dita e parë e vizitës i ka bërë publike vetë kryeministri Rama në rrjetin e tij social “facebook”.

“Mirëmëngjes dhe me fillimin e e vizitës zyrtare në Japoni”, shkruan ndër të tjera Rama.

Të fundit

Oferta e çmendur nga Arabia Saudite, Karim Benzema merr vendimin mbi të ardhmen

Pas 14-vitesh pjesë e Real Madrid, duket se aventurës së Karim Benzema me klubin e Los Blancos i ka...

Pushime “të kripura”/ Shtrenjtimit të çmimeve i shtohen rritja e pagave të fluturimeve

Këto pushime verore që po afrojnë do të jenë edhe më “të kripura” se vjet. Shtrenjtimit të ushqimeve, pijeve e kostove të transportit këtë...

VIDEO-“Romancë” në samitin e BE-së/ Rama “mbyt me puthje” Giorgia Melonin

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Moldavi, ku është mbledhur Komuniteti Politik Europian, bashkë me liderë të tjerë të Ballkanit Perëndimor dhe jo vetëm. Edhe...

Vetmia mbaroi! Këto shenja horoskopi do të gjejnë gjysmën tjetër në qershor

Vera erdhi, temperaturat po rriten, humori bëhet më i lehtë dhe nevoja për dashuri fillon të stimulohet shumë më tepër. Pra, qershori, muaji ku Afërdita...

1 Qershori/ Përurohet Akademia e parë e Çiklizmit, Veliaj: Dhuratë për fëmijët e Tiranës

Në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës u inaugurua sot Akademia e Çiklizmit, një hapësirë e standardizuar e stërvitjes dhe garave për të vegjlit....

Lajme të tjera

Web TV