100 euro në këmbim të një vule/ Lihen në burg 6 efektivët në Durrës (EMRAT)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ditën e sotme janë lënë në masën e sigurisë ‘arrest me burg’, 6 inspektorët e Policisë në Portit të Durrësit, të cilët u arrestuan për korrupsion dhe shpërdorim detyre pasi merrnin 5-100 € për të lejuar kalimin në BE të qytetarëve që u ndalohej hyrja në zonën ‘Schengen’.

Inspektorët që u lanë në burg:

1- Inspektor Kalosh Sula, 57 vjeç, me detyrë kontrollor
2- Inspektor Luan Çelaj, 32 vjeç, me detyrë kontrollor
3-  Inspektor Marsel Farruku, 30 vjeç, me detyrë kontrollor
4- Inspektor Naim Kadrimi, 60 vjeç, me detyrë kontrollor
5- Inspektor Isametin Vranezi, 28 vjeç, me detyrë kontrollor
6-  Inspektor Eduart Matmuja, 48 vjeç, me detyrë kontrollor

Të fundit

SHBA/ Mike Pence pritet të shpallë kandidaturën për president javën e ardhshme

Ish-zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Mike Pence po planifikon të hyjë në garën për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2024, sipas...

U mbyt në lumin Mat, gjendet trupi i pajetë i 22-vjeçarit, po peshkonte dhe…

Është gjetur trupi i pajetë i i 22-vjeçarit Valentin Nikolli, i cili u mbyt dje në lumin Mat. Valentin Nikolli u mbyt dje në lumin...

Partizani kampion pa lavdi, Tirana ndihet e vjedhur por hesht

Është mbyllur me shumë polemika Kapionati Shqiptar i elitës së futbollit, ku Partizani u shpall kampion, ndonëse me pikë të barabarta me Tiranë. Dy...

Sot provimi i parë i Maturës Shtetërore, risitë e këtij viti

Sot, 1 qershor, zhvillohet provimi i parë i maturës shtetërore. Rreth 30 mijë maturantë në të gjithë vendin do t’i nënshtrohen sot provimit të parë,...

Historiku/ 1 Qershori, dita kur fëmijët gëzojnë në të gjithë botën

Dita e Fëmijëve shënohet me 1 qershor në mbarë botën. Por cili është historiku prapa kësaj dite? Fëmijët e të gjitha moshave kërkojnë, që...

Lajme të tjera

Web TV