A ju dobëson vërtetë kafja me limon? Ja e vërteta e “dietës” ekstreme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy ingredientët më të shpeshtë në guzhinë që janë kafja dhe limoni, së bashku krijojnë një pije e cila mendohet të djegë efektivisht yndyrnat e barkut, ku gjithashtu reduktojë yndyrnat përgjatë belit apo të mundësojnë humbjen në tërësi të peshës trupore.

Tani që e dimë se cfarë janë të aftë të bëjnë këta dy ingredientë le ta pergatisim.

1-Marrim një filxhan caji bosh.
2-I hedhim një filxhan kafeje të ngrohtë.
3-Më pas shtrydhim gjysëm limoni.
4-Pjesën e mbetur të hapsirës e mbushim me ujë të ngrohtë.
5-I përziejmë.

Po lëngu i limonit i konsumuar vetëm ju ndihmon?

Me siguri keni lexuar diçka në lidhje me limonin dhe ujin e vakët ju ndihmon, por është thjesht një tjetër teori pa baza. I vetmi ndryshim është se do të ndiheni më gjatë të ngopur, por nuk ndikon në ndryshimin e peshës suaj.

A është i rrezikshëm ky trend i ri i TikTok-ut?

S’keni pse ta provoni një kombinim të tillë, aq më tepër nëse keni një stomak të ndjeshëm. Nuk do t’ju vijnë asnjë përfitim nga kafja me limon dhe po, aciditeti i tepërt është i dëmshëm.

Të fundit

Presidenca e Këshillit të Sigurimit/ Rama: Moment krenarie për gjithë shqiptarët!

“Një moment krenarie për gjithë shqiptarët”, kështu e përkufizon kryeministri Edi Rama, kryesimin e Këshillit të Sigurimit nga Shqipëria. Në një...

FOTO/ Si Brigitte Macron shpëtoi Mbretëreshën Camilla nga një incident ‘live’

Pritja e bërë nga çifti presidencial francez ndaj Mbretit Charles dhe Mbretëreshës Camilla ishte e ngrohtë. Brigitte Macron, në një gjest solidariteti femëror, “i shpëtoi” një incidet...

Delet konsumojnë 300 kg kanabis në Greqi, pronari i fermës: Janë bërë të çmendura

Pas stuhisë “Daniel” shumë gjëra ndryshuan për banorët në Volos. Por si duket, kaosi nuk preku vetëm në jetët e njerëzve, por edhe ato...

‘Bild’: Para gjithë botës, Rama i vë frenat ankesave ruse me një fjali

Kjo ishte një deklaratë e qartë nga shefi! Dhe sërish kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk i rezistoi dot një goditjeje ndaj Rusisë.., shkruan...

Pse nuk duhet të flini kurrë gjumë në anën tuaj të djathtë

Kur shtriheni në shtrat në fund të ditës së gjatë, ndoshta përkuleni nën batanije dhe vendoseni në pozicionin tuaj të preferuar të gjumit pa...

Lajme të tjera

Web TV