Më të mirët e vitit 2022, FIFA gati për ndarjen e çmimeve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Natë e rëndësishme për futbollin ndërkombëtar, teksa sonte në Paris do të ndahen çmimet për më të mirët e vitit 2022 (21.00).

Në garë për lojtarin më të mirë janë sulmuesi i Real Madrid, Benzema, fituesi i Kupës së Botës, Messi dhe Kylian Mbappe, ylli i PSG.

Rivaliteti është shumë i madh edhe për portierin më të mirë. Bounou ka bërë një sezon pozitiv, por nuk mbeten prapa emra si Martinez apo Courtouis.

Me interes të madh pritet të mësohet edhe se kush do shpallet trajneri më i mirë, garë në distancë mes Ancelottit, Guardiolës dhe arkitektit Scaloni.

Ja të gjitha çmimet dhe finalistët:

Lojtari më i mirë për meshkuj: Benzema, Mbappe, Messi

Lojtarja më i mirë për femra: Mead, Morgan, Putellas

Portieri më i mirë për meshkuj: Bounou, Courtois, Martínez

Portierja më i mirë për femra: Berger, Earps, Endler

Trajneri më i mirë i meshkujve: Ancelotti, Guardiola, Scaloni

Trajnerja më i mirë i femrave: Bompastor, Sundhage, Wiegman

Çmimi Puskas: Oleksy (Warta Poznan), Payet (OM kundër PAOK), Richarlison (Brazil kundër Serbisë).

Të fundit

Kush përfiton nga trazirat në Kosovë?

Pas tensioneve në veri ditët e fundit bashkësia ndërkombëtare bën thirrje për zbutjen e situatës, por toni mes Kosovës...

‘Si na shpëtoi Dritëro Agolli, kur na dënuan me gjashtë muaj…’/ Dëshmia e gazetares

Memorie.al / Një rrëfim i ish-spikeres së lajmeve në TVSH, e cila më pas u bë kineaste. Veshja “mburojë” nga “imperialistët amerikanë” dhe si...

Pse aksi Librazhd-Përrenjas vijon të jetë burim aksidentesh

Aksi Librazhd-Përrenjas vijoj të jetë një njollë e zezë, në të cilën ndodhin aksidente thuajse çdo javë. Më i fundit ka qenë dje, ku më konkretisht aksidenti ka ndodhur në aksin Prrenjas-Librazhd në Qukës Qendër. Një makinë...

Edhe qeveria, edhe serbët me kushte për zgjedhjet

Për mbajtjen e zgjedhjeve të reja lokale në veri të Kosovës - zonë e banuar me shumicë serbe - ka kushte si Qeveria, ashtu...

Dita nis me diell por keni kujdes orët e pasdites, ja si parashikohen temperaturat sot

Territori shqiptar vijon në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta e kalimtare gjatë orëve të paradites por pasditja sjell vranësira disi...

Lajme të tjera

Web TV