Nusja vdes nga ataku kardiak gjatë ceremonisë, zëvendësohet nga e motra në dasmën në Indi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjatë një ceremonie ekstravagante martese nusja Hetal papritur humbi ndjenjat. Të afërmit e dërguan me nxitim në spital por doktorët thanë se kishte vdekur tragjikisht nga një atak kardiak.

Por megjithë tragjedinë e ditës së dasmës, raportimet nga vendi thonë se familjarët në mënyrë shokuese vendosën që martesa të mos anulohej por motra e saj e vogël të zinte vendin e të ndjerës.

Nusja e re Hetal, e cila do të martohej me Vishal, i biri i Ranabhai Butabhai Algotar në rajonin indian të Gujarat, ishte ndjerë keq dhe hubi ndjenjat.

Por në vend të anulimit të martesës, babai i Hetal – një burrë vendas i quajtur Jinabhai Rathore – sugjeroi që Vishal të martohet me bijën tjetër të tij.

Lajmi i rrjetit vendas Hindi Latest, shtonte se trupi i gruas tragjike do të mbahej në frigoriferin e morgut deri në përfundim të ceremonisë.

Megjithse rasti tingëllon i jashtëzakonshëm, kjo nuk është hera e parë që ndodh diçka e ngjashme në rajon.

Në janar 2021, një martesë e dyfishtë në Karnataka, Indi thuajse u anulua kur një nga dhëndrat refuzoi gruan para altarit.

Por një burrë i quajtur Chandrappa, i cili punonte si shofer autobusi në Bangalore pranoi të martohej me gruan e refuzuar Sindhu.

Më vonë u zbulua se dhëndri i saj fillestar Ashok, kishte pasur një të dashur që kërcënonte të vinte në dasëm dhe të kryente vetëvrasje nëse ai martohej me tjetrën.

Të fundit

Arabia Saudite nënshkruan blerjen e 105 avionëve Airbus nga Franca

Kompania Saudia Group do të blejë 105 avionë pasagjerësh Airbus, teksa ngrinte lart marrëveshjen si më të madhen e...

Mbyllet dega e një banke serbe në veri të Kosovës, shpërndau pagesat e Beogradit

Autoritetet në Kosovë njoftuan të hënën (20 maj) se kanë mbyllur gjashtë njësi të “Bankës Postare Kursimore” të Serbisë në veri të vendit, institucion...

Për të patur flokë të bukur e të shëndetshëm, këto janë 9 ushqimet që duhet të konsumoni

1.Vezët Vezët janë të parat në listë për flokë të shëndetshëm sepse ato përmbajnë shumë proteina dhe biotinë, por edhe shumë lëndë të tjera ushqyese...

“Politikanët që kanë bashkëpunuar me grupet kriminale janë të tmerruar nga SPAK!”

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdaraj i ftuar në një emision televiziv, foli për goditjen e shtatë grupeve kriminale nga SPAK. Ai tha se politikanët që kanë bashkëpunuar...

SPAK godet krimin/ Karamuço: Grupet mund të kundërpërgjigjen dhe të cenojnë sigurinë

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, i ftuar në Real Story, tha se pas aksionit të SPAK është rritur shqetësimi se grupet kriminale mund të...

Lajme të tjera

Web TV