Erdogan u jep para fëmijëve të prekur nga tërmeti, por veprimi kritikohet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vizitoi të hënën rajonin e goditur nga tërmeti i Antiokisë (Antiyaman), megjithatë një nga lëvizjet e tij solli reagimin e botës në rrjetet sociale.

Siç shihet në disa video, ai po shpërndante para për fëmijët që prisnin mes turmës në provincën juglindore të vendit , ku tërmetet e 6 shkurtit goditën rëndë.

Videoja e Erdoganit duke shpërndarë para shkaktoi një reagim të madh në mediat sociale, me njerëzit që komentuan se ishte një “moment i turpshëm” .

Lëvizja e Erdogan erdhi menjëherë pasi ai kërkoi një “bekim” nga qytetarët e zonës, duke pranuar se qeveria nuk kishte arritur të përgjigjej në mënyrë adekuate në ” dy ditët e para” të tërmeteve të mëdha.

Të fundit

“Marrëdhënia Meta-Kryemadhi”/ Ngjela zbërthen skemën: Bashkëpunim kriminal, jo erotik

Analisti Spartak Ngjela ishte i ftuar në emisionin “Breaking” në Top News këtë të enjte. Ai i cilëson pjesë të...

Pas temperaturave të larta, ky qytet ‘pushtohet’ nga breshëri dhe shiu

Pas temperaturave të larta, zona e Mirditës është përfshirë nga reshjet e dendura të shiut dhe nga breshëri. Pothuaj i gjithë territori i Shqipërisë është...

Tensionet në Lindjen e Mesme, ja parashikimi i frikshëm i Baba Vangës

Mediat e huaja kanë rikthyer profecitë e Baba Vangës për vitin 2024, pas ndezjes së situatës në Lindjen e Mesme. Baba Vanga, e lindur si...

Do të kandidojë për kryeministër? Ja si përgjigjet Agron Duka

Agron Duka, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, ka komentuar situatën politike në vend dhe situatën brenda opozitës. Ai tha se opozita duhet të...

“SIGAL UNIQA Vital Truck”, dy ditë në Divjakë/ Vizita dhe ekzaminime falas për qytetarët

SIGAL UNIQA Group Austria, përveç se një kompani sigurimesh, prej vitesh kontribuon për qytetarët në forma të ndryshme. Prej vitit 2015 SIGAL UNIQA ka ndërtuar...

Lajme të tjera

Web TV