FIFA The Best/ Karim Benzema ironizon FIFA-n, ja çfarë postoi francezi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, ka dërguar një mesazh ironik në lidhje me çmimet “The Best” të FIFA-s, të cilin e ka ndarë me mbi 66.6 milionë ndjekësit e tij në Instagram.

Futbollisti francez ka publikuar në Instagram një imazh me të gjithë titujt, trofetë dhe çmimet që ka fituar me Real Madridin dhe kombëtaren transalpine në periudhën kohore që vlerëson “The Best FIFA Awards 2022”. Po kështu, Benzema theksoi 63 golat dhe 21 asistet e tij.

333554693_2302843716553080_3199816155571091318_n.jpg

Leo Messi ishte fituesi i çmimit më të mirë të FIFA-s për vitin 2022. Karim Benzema dhe Kylian Mbappé shoqëruan argjentinasin në atë podiumin hipotetik të “FIFA The Best”. Benzema, fitues i “Topit të Artë” të fundit, nuk e harroi shokun e tij të skuadrës Vinicius Jr.

Edhe pse një nga futbollistët më të spikatur në botë në muajt e fundit, braziliani nuk hyri në 11-shen ideale, sipas renditjes së “FIFA The Best”. Benzema ka bërë lojëra fjalësh në postimin e tij, duke e quajtur brazilianin Bisha.

Të fundit

Myrto Uzuni largohet nga fusha i lënduar, lajm i keq për Sylvinhon

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni u dëmtua në ndeshjen Granada-Betis, që po luhet në këto momente dhe u...

Ervin Karamuço “zbërthen” arsyen e fortë: Ja pse Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës

Laert Haxhiu mbahet në burgjet e Janinës sepse i trembet bandave të Aldo Bares. Kështu deklaroi eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço, mbrëmjen e sotme...

Genoa mposht me “poker” Romën dhe zhyt në krizë verdhekuqtë

Genoa bën “poker” dhe shkatërron Romën në takimin e javës së gjashtë të Serie A. Vendasit dominuan të gjithë takimin,ndërsa zhbllokuan sfidën në minutën e...

Hoxha zbardh vrasjen/ Si Artan Tafani ekzekutoi ish-pjesëtarin e grupit të Aldo Bares

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur një nga vrasjet, ku ka marrë pjesë Artan alias Marjus Tafani, i penduari i drejtësisë që zbardhi disa ngjarje...

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas rrëfimeve të Artan Tafanit.  I ftuar...

Lajme të tjera

Web TV