Damian Gjiknuri zbulon sondazhet: Sa bashki fiton PS

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti i Partisë Socialiste Damian, Gjiknuri tha se dështimi i opozitës në zgjedhjet e 14 majit do të sjellë shuarjen e fushatës së shpifjeve sipas tij, për çështjen McGonial.

Gjiknuri u shpreh se PS do të marrë 50-55 bashki në 14 maj, ndërsa opozita do të humbë më shumë elektorat.

“Rezultati i zgjedhjeve të 14 majit do të jetë i tillë që do ta zhgënjejë gjithë atë revolucionin e sapo entuziazmuar, qoftë edhe me këto benzinrat që i hedhin përmes çështjes McGonigal. Do ta shikojnë që nuk do të gjejnë ndonjë efekt në elektoratin shqiptar, përkundrazi do rrallohet edhe më shumë mbështetja për opozitën. Unë jua jap edhe sot që PS nuk do t’i diskutojë 50-55 bashki në këtë situatë që është sot, sipas sondazheve. Do të thotë që edhe gjithë kjo fushatë shpifjesh do përfundojë si shumë të tjera që opozita i ngre dhe i braktis rrugës”, tha Gjiknuri.

Të fundit

Arrestimet për korrupsion, opozita kërkon dorëheqjen e Manastirliut

Pas arrestimit të dy zyrtareve të Ministrisë së Shendetësisë dhe dy përfaqësuesve të një kompanie private për akuzën e...

Bardhi kundër Bashës, hap “portën” për Berishën

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së zyrtare, Gazmend Bardhi, ka lënë të hapur mundësinë për bisedime me grupimin e Berishës, me qëllim gjetjen e pikave...

Horoskopi ditor, e martë 6 qershor 2023

Dashi Do keni disa keqkuptime gjatë kësaj dite në jetën tuaj në çift sot, por gjithçka mund të zgjidhet shpejt nëse tregoheni të matur e...

Pritjes i erdhi fundi/ Apple lançon syzet më të reja “Vision Pro”

Apple prezantoi ditën e sotme setin e ri të përfolur prej kohësh që do t'i vendosë përdoruesit e saj midis botës virtuale dhe asaj...

Lajme të tjera

Web TV