“O i vdekur, o i pakallur politikisht…”/ Noka krahason Ramën me Enver Hoxhën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Flamur Noka nga podiumi i protestës së opozitës ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama.

Ai tha se Rama ka në dorë dhe gjykatat, duke iu referuar dhe fatit mbi vulën e PD.

“Kjo protestë sot kulmon me qëndrimin tuaj të palëkundur kundër rikthimit të monizmi, kur një neodiktature. Edi Rama sot ju ka lëshuar në shtëpinë e shqiptarëve 200 hajdutë. Enver Hoxha po përpiqet që të vrasë PD me gjykata. Vëllezër dhe motra i ka plotësuar kuadrin e Hagës për krime kundër shqiptarëve. Ai nuk është një kundërshtar politik, por rrezik politik. Rama është i pranishëm kudo në kuzhinën tuaj. Je i vdekur, i pakallur politikisht! Goli do të bëhet ty, je i vdekur, i pallakur politikisht. Do të përballesh me zemërimin e shqiptarëve që përzure. Ti nuk ke qeveri. nuk njeh oborr, por ke ëndërruar që të jesh sulltan, nuk e njeh termin shtet, por vetëm pushtet.”, tha ai.

 

 

 

Të fundit

“Rritja e pagave për deputetët, skandaloze”/ Islami: Duhet të niste nga shtresat e ulëta

Rritja e pagave të administratës publike, mes të cilëve ministrave dhe deputetëve ishte temë diskutimi në në emisionin “Bardh...

Ligji i ri për pronat/ Manja: Deri në Dhjetor 2024 shqyrtohen 9 mijë kërkesa

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja,ka folur në emisionin “Opinion” për vendimin e Këshillit të Ministrave për ndryshimet në ligjin e pronave për të kompensuar...

Komandanti i KFOR-it/ Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për viktimat

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michelle Ristuccia, ka deklaruar se po të mos ndërhynte KFOR’i në veri, “tani do të ishim duke mbajtur zi për...

“Nuk e lejoj as të gjallë e as të…”/ E bija falsifikon firmën dhe i merr nënës shtëpinë

Më 21 Mars, emisioni Stop transmetoi problemin e zonjës Varvara Kapurani, një 77-vjeçare nga Elbasani, e cila pas vdekjes së të shoqit dhe pas...

Të shtunën vjen hëna e plotë rozë/ Për këto 4 shenja sjell kaos të paparë në jetën e tyre

Të shtunën, më 3 qershor, qielli do të ndriçohet nga një Hënë e plotë rozë në shenjën e Shigjetarit dhe na sjell energji të...

Lajme të tjera

Web TV