Biden i nënshtrohet operacionit për heqjen e tumorit, ja si shfaqet gjendja e tij

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti amerikan Joe Biden ka hequr një tumor në lëkurë dhe aktualisht është në gjendje të mirë shëndetësore.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediat amerikane, sipas të cilave shefi i Shtëpisë së Bardhë nuk ka më nevojë për trajtim mjekësor.

Sidoqoftë, ai do të mbetet nën mbikëqyrje dermatologjike në kuadër të kujdesit shëndetësor, kanë saktësuar burimet, që citojnë mjekun personal të presidentit.

Operacioni u krye muajin e kaluar. Pas tij, Biden iu nënshtrua edhe një ekzaminimi fizik përmes të cilit u konstatua se ishte në gjendje të mirë dhe mund të vazhdonte punën e tij.

Sipas një raporti të Kevin O’Connor, mjeku personal i presidentit, plaga kanceroze iu hoq atij nga gjoksi më 16 shkurt, në një spital të Uashingtonit.

Në raport thuhet gjithashtu se procesi i shërimit shkoi mirë dhe se lloji i kancerit të gjetur zakonisht nuk përhapet dhe nuk pëson metastazë.

Familja Biden ka qenë prej kohësh avokate e luftës kundër kancerit. Djali i saj i madh, Beau, vdiq në 2015-n si pasojë e një kanceri në tru.

Vetë zoti Biden pritet të njoftojë së shpejti planin e tij për një mandat të dytë në krye të Shteteve të Bashkuara.

Të fundit

“Agresioni erdhi nga serbët”/ Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë

Kryeministri Edi Rama dha një intervistë për BBC ku foli për tensionet në Veri. Ai doli krah BE-së dhe SHBA-së...

“Vetëm qahej e ankohej …”/ Aktrimi i Vuçiç në prani të Macron dhe Scholz

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zbuluar detaje nga takimi me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç, i cili u zhvillua në praninë e kancelarti gjerman...

Kreshnik Spahiu zbulon rolin e SHBA në çështjen e Saimir Tahirit

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se lirimi i Saimir Tahirit nga burgu është një bast i humbur i amerikanëve. Sipas...

Beatriks Ramosaj kërkon ndihmën e fansave/ Kush e gjen shpërblehet 2 mijë euro

Beatrix Ramosaj e ka nisur ditën e sotme me një kërkesë për ndjekësit e saj të shumtë. Ajo ka publikuar foton e një qenushi duke...

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion/ Zbadhen detaje nga dosja e SPAK

Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, së bashku me një punonjëse të kësaj ministrie janë arrestuar ditën e sotme me urdhër të SPAK...

Lajme të tjera

Web TV