“Më ndihmoni të gjej djalin”/ Apeli rrëqethës i nënës shqiptare në Greqi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mediat greke kanë publikuar rastin e një nëne me origjinë nga Shqipëria e cila kërkon informacion për djalin e saj që ndodhej në vagonin numër 5 të trenit që u aksidentua në Larisa.

Mirela Ruçi deklaron se i biri i saj 22-vjeçari Denis Ruçi, vijon të mbetet i zhdukur dhe ajo nuk ka asnjë informacion në lidhje me të.

Me foton e djalit në dorë, ajo apelon se kushdo që mund të ketë informacion mbi të birin është i lutur ta kontaktojë.

“Djali im nuk është në asnjë listë zyrtare deri më tani dhe nuk kam asnjë informacion. Unë i lutem kujtdo që mund ta ketë parë atë, në vagonin 5, sedilja 22, të më kontaktojë,” u tha ajo gazetarëve.

Të afërm të pasagjerëve të shpallur ende si të pagjetur presin jashtë spitalit për lajme nga të afërmit e tyre.

Zyrtarët e Ministrisë së Shëndetësisë thanë se të gjitha identifikimet e viktimave do të kryhen duke kombinuar mostrat e ADN-së nga të afërmit, dhe jo identifikim visual sepse shumë prej viktimave janë djegur dhe copëtuar.

Kujtojmë se aktualisht janë 4 shqiptarë që rezultojnë të zhdukur në aksidentin tragjik hekurudhor në Greqi.

 

 

Të fundit

Vrau babanë dhe vëllain e ish-gruas, Gjykata merr vendimin drastik për Besnik Pjetrin

Gjykata e Lezhës dënoi me burg të përjetshëm Besnik Pjetrin (Përdeda) i cili në muajin gusht të vitit 2022...

Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri/ Sfidon amerikanët dhe Kushtetuesen

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar ndryshime në qeveri, ndërsa iu ka mbyllur derën e kandidimit për në zgjedhjet parlamentare të vitit 2025 të gjithë...

Sulmi i Iranit “trondit” tregjet financiare, çmimi i naftës mund të rritet frikshëm

Bota aktualisht po përballet me tre kriza të mëdha gjeopolitike me karakteristika të fuqishme gjeoekonomike dhe ato duhen parë si një e tërë, sepse...

Autizmi tek të rriturit, simptomat dhe përse është i vështirë diagnostikimi

Vitet e fundit kemi parë të famshëm që thonë se kanë zbuluar se vuajnë nga çrregullimet e spektrit autik në moshë madhore. Së fundmi...

VIDEO/ Përfshihet nga flakët një nga ndërtesat më të vjetra të Kopenhagës

Një zjarr ka shpërthyer në një nga ndërtesat më të vjetra të Kopenhagës. Sipas mediave të huaja, ekuipazhet e urgjencës shkuan menjëherë në vendngjarje. Zjarri...

Lajme të tjera

Web TV