Rikthehen reshjet e dëborës në juglindje, ja si paraqitet situata

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rikthehen reshjet e dëborës në juglindje. Gjatë mbrëmjes së djeshme reshjet e dëborës kanë prekur fshatrat turistik të Voskopojës e të Dardhës, ndërkohë që nuk paraqiten probleme me akset rrugore.

Në Qarkun Korçë gjatë natës ka pasur reshje shiu/debore.

Temperaturat arrijnë vlerat  0 grade deri +2 grade.

Në zonat në kuotë +1150 m rreshje debore si në rrugën e Dardhes dhe te Voskopojës.

Trashësia e deborës arrin 3 cm deri në 5cm.

Ne akset rrugore nacionale dhe turistike, nuk ka pasur probleme dimerore  në rrugë.

Moti është i vrenjtur me parashikime për reshje.

Të fundit

A mund të rritet mëlçia në nyjet limfatike? Sfida e re e një startup-i

Përdorimi i nyjeve limfatike të pacientëve të gjallë si bioreaktorë të vegjël, pra mjedise në të cilat rriten sa...

Skandal në ‘Për’puthen’/ Buçi-Erikës: Për kokë të çunave po të them, o vari*****

Buçi, konkurrent i formatit ‘Për’puthen’ është çmendur nga kërcimi që Erika i ka bërë Muratit në emision. Kjo pasi Buçi është shoqëruar disa herë me...

Irani gati të sulmojë Izraelin, tension i lartë në Lindjen e Mesme

Një goditje nga Irani ndaj Izraelit është një kërcënim “real dhe i besueshëm”. Deklarata vjen nga Shtëpia e Bardhë teksa frika për një sulm të afërt...

Lufta në Ukrainë/ 399 zona banimi pa energji elektrike pas sulmeve ruse

Në Ukrainë, 399 zona banimi mbetën pa energji elektrike pas sulmveve më të fundit ruse. Kjo u njoftua nga kompania shtetërore Ukrenergo, duke shpjeguar...

“Nuk mbaj mend të ketë qenë ndonjë kërcimtar…”, Iliri Shaqiri nuk kursehet për Albi Nakon

Koreografi Ilir Shaqiri ishte i ftuar sot në “Cherry on Top” me Bora Zemanin, pas një shkëputje të shkurtër nga ekrani. Mes të tjerash, Ilir...

Lajme të tjera

Web TV